:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Konkurs palm w Ciechanowcu

Religia, Konkurs Ciechanowcu - zdjęcie, fotografia

W Niedzielę Palmową barwnie zrobiło się w kościele Przenajświętszej Trójcy i w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, z powodu corocznego konkursu na wykonanie palmy wielkanocnej. W tym roku konkurs zorganizowano po raz 19. Zgłoszono 522 palmy wykonane w 40 placówkach, głównie szkołach, oraz przez osoby indywidualne.

Prace powstały w następujących szkołach:

- podstawówki: Boguty Pianki, Wyszonki Kościelne, Ciechanowiec, Radziszewo Stare, Chojewo, Dąbrowa Kościelna, Klukowo, Perlejewo, Szepietowo, Tymianki Bucie, Koce Schaby, Kuczyn, Łempice, Łuniewo Małe, Nur, Sokoły, Wysokie Maz.,

- gimnazja: Perlejewo, Boguty Pianki, Ciechanowiec, Nur,

- przedszkola: Ciechanowiec, Czyżew, Szepietowo, Wysokie Maz.,

- pozostałe: Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, Internat przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, COKiS, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu, Klub Seniora w Klukowie, Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Kozarzach, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce, Zespół Szkół w Sokołach, Zespół Szkół Zawodowych im. Staszica w Wysokiem Maz., Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wysokiem Maz., Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zuzeli, 10 osób indywidualnych z Podlasia, Mazowsza i Litwy.

Przy ocenie palm komisja brała pod uwagę inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd.

Nagrodę specjalną otrzymało 12 palm, I nagrodę – 30, II - 38, III – 114, IV – 138, wyróżnienia – 94, pocieszenia – 92, 3 palmy nie zostały ocenione, bo były z plastiku. Poza konkursem oceniono i nagrodzono palmę wileńską Janiny Norkuniene z Ciechanowiszek na Litwie.

Nagrody specjalne: 3 grupy przedszkolaków z Ciechanowca, Bartosz Zalewski (SP Ciechanowiec), wychowankowie świetlicy GP Ciechanowiec, Klaudia i Bartłomiej Wojtkowscy (SP Perlejewo), Uniwersytet III Wieku Wysokie Maz., Klub Seniora Klukowo, Beata Boratyńska (Ciechanowiec), Ewa Ziółkowska (Ciechanowiec).

I nagroda: Paweł Kłopotowski, Filip Majewski, Maria Murawska (COKIS), Środowiskowy Dom Pomocy Społ. w Ciechanowcu, Weronika Bogucka, Weronika Cieśluk, Amelia Czarnecka, Seweryn Lipski, Filip Matuszczyk, Malwina Plichta, Julia Sudorowska, Patrycja Wirczyńska (SP Ciechanowiec), Natalia Ziółkowska (Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Ciechanowcu), Karolina Tryniszewska (ZS Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu), Jakub Zarzecki (SP Klukowo), Gabriela Radulska (GP Klukowo), palma zbiorowa SP Nur, Ewelina Moczulska (GP Perlejewo), Jakub Koc (SP Radziszewo Stare), Ewa Kamińska, Aneta Soroczyńska (ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce), Konrad Dmochowski (przedszkole nr 2 Wysokie Maz.), Jakub Baryczka, Amelia Komarowska (SP Wysokie Maz.), Dorota Anasińska (Kobusy), Grażyna Święcka (Ciechanowiec).

- Nasz konkurs co roku cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodych osób. Celem głównym jest kultywowanie tradycji, chcemy też, by wykonywane dzieła były bardziej wymowne i uroczyste. Wyjątkową palmą w tym roku była palma wykonana przez panią Janinę z Litwy. Różnicę, w porównaniu do naszych tradycyjnych palm, widać od razu. Przede wszystkim ta palma nie jest tak barwna, ale urzeka estetyką i zdobnictwem - powiedziała Dorota Łapiak, dyrektor muzeum rolnictwa.

- Trzeci raz biorę udział w tym konkursie. Tym razem zdobyłam pierwszą nagrodę. Moja palma jest wykonana głównie z bibuły, ma z tego materiału wiele motywów roślinnych - powiedziała Gabriela Radulska z Klukowa.

Palmy oceniała komisja w składzie: Krystyna Bogucka, Piotr Kiersnowski, Stanisław Kryński, Agnieszka Michalczuk, Jolanta Niewiarowska, Joanna Paduch, Marzena Susoł, Anna Wiśniewska, Kinga Zdunek, Robert Sikorski.

Nagrody w tym roku ufundowały: muzeum rolnictwa, starostwo w Wysokiem Mazowieckiem.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Konkurs palm w Ciechanowcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się