:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Koncert “PIOSENKI NIEPODLEGŁE"

Kiedy: 2018-10-17 , godzina: 19:00 | Gdzie: Łosice

Muzyka - Koncerty, Koncert “PIOSENKI NIEPODLEGŁE - zdjęcie, fotografia

Łosicki Dom Kultury zaprasza na koncert “PIOSENKI NIEPODLEGŁE” 17 października o godz. 19.00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

        Wielcy architekci polskiej niepodległości mają już swoje miejsca na pomnikach i w dostojnych pieśniach. Warto jednak pamiętać, że wolność rodzi się nie tylko na barykadach i we frontowych okopach. Wyrasta ona także z uśmiechu. Dojrzewa w codzienności. Owocuje piosenką, która zapada w pamięć, ciesząc kolejne pokolenia słodką melodią i życiową refleksją.

        Na sztandarach wolności zabrakło cichych bohaterów – artystów, którzy swoją sztuką przynoszą wytchnienie w cierpieniu i odkrywają sens w zwątpieniu.

        Przypomnimy sobie Kaprala Szczapę – legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści. Odtworzmy atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam Marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Zachwycimy się utworami Jerzego Petersburskiego - kompozytora i żołnierza Armii Generała Andersa. Poszukamy urody dawnych czasów w świecie muzyki i słowa.

        Nasz koncert to hołd dla artystów niepodległych. Niech to wydarzenie przyniesie nam uśmiech. Niech da radość. Niech zachwyci urodą wykonania i interpretacji. Artyści - razem z publicznością - chcą radośnie świętować 100 – lecie Naszej Niepodległości. Ten czas nadchodzi! Przeżyjmy go wspólnie i zapamiętajmy.

        Koncert przygotowali artyści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro. Scenariusz: Witold Pelka, reżyseria: Emilia Krzyżanowska, kierownictwo muzyczne: Krzysztof Kołodziej, ruch sceniczny: Nadia Mazur

        Artyści: Beata Kraska - sopran, Dawid Biwo - bas-baryton, Nadia Mazur - taniec, Witold Pelka - prowadzenie koncertu, Agnieszka Dancewicz - skrzypce, Karol Grzeszczuk - akordeon, Justyna Służalec - fortepian, Krzysztof Kołodziej - gitara, Emilia Krzyżanowska - fortepian

        Koncert odbędzie się z udziałem wykonawców lokalnych, wyłonionych w trakcie Przeglądu Festiwalowego „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości” w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu “Jesteśmy Wolni”.

        Koncert odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu “Jesteśmy Wolni”, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Koncert “PIOSENKI NIEPODLEGŁE" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się