:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

KKS Orzeł Siemiatycze wyjaśnia - redakcyjna poczta

W imieniu klubu KKS Orzeł Siemiatycze chciałbym odnieść się do informacji dotyczących naszego klubu, które zostały podane przez prezesa KS Cresa w artykule w Kurierze Podlaskim - Głosie Siemiatycz nr 14/1180. Podane informacje nie do końca są zgodne z prawdą i zniekształcają dobry wizerunek naszego klubu. Dlatego czytelnikom oraz mieszkańcom miasta i okolic należą się słowa wyjaśnienia.

 

KKS Orzeł Siemiatycze od 15 lat szkoli dzieci i młodzież z Siemiatycz i okolic w zakresie piłki nożnej. Od początku powstania klub współpracuje z MKS Cresovia Siemiatycze. Współpraca ta odbywa się na kilku płaszczyznach:

1. Przekazanie drużyn młodzieżowych do MKS Cresovia

- nasza pierwsza drużyna z rocznika 1993/94 (trener P. Kowalczyk) została w całości przekazana w wieku trampkarza do MKS Cresovia – sezon 2004/2005;

- nasza następna drużyna z rocznika 1995-96 (trener: R. Burakowski) została w całości przekazana w wieku juniora do MKS Cresovia – sezon 2011/2012;

- kolejna drużyna KKS Orzeł z rocznika 1997 (trener J. Rosłon) została przekazana do MKS Cresovia w wieku juniora – sezon 2015/2016.

Zdanie z artykułu „Młodzież która szkoli się w Orle Bobola w większości trafia do Mielnika bądź też innych zespołów” sugeruje naszą złą wolę we współpracy z MKS Cresovia. A fakty mówią zupełnie coś innego.

Los zawodników po przekazaniu w dużej mierze nie zależał już od KKS Orzeł Siemiatycze. Większość z tych chłopców nie gra już w piłkę. Dlaczego później przestali kontynuować karierę? To już pytanie nie do mnie.

 

2. Zasilanie drużyny seniorów MKS Cresovia przez wychowanków KKS Orzeł Siemiatycze. Dane z 3 ostatnich lat:

- w sezonie 2015/2016 w drużynie seniorów MKS Cresovia grało 10 wychowanków KKS Orzeł;

- w sezonie 2016/2017 w drużynie seniorów MKS Cresovia grało 6 wychowanków KKS Orzeł;

- w sezonie 2017/2018 w drużynie seniorów MKS Cresovia grało 7 wychowanków KKS Orzeł.

W wielu przypadkach byli to zawodnicy z pierwszego składu, którzy stanowili o sile zespołu.

 

3. pomoc dla MKS Cresovia w wypełnieniu wymogów licencyjnych

Wymóg licencyjny mówi o 3 drużynach w klubie IV-ligowym. Przez ostatnie kilka lat KKS Orzeł podpisywał umowy partnerskie z MKS Cresovia, na podstawie których nasze drużyny młodzieżowe były traktowane przez Podlaski ZPN jako drużyny MKS Cresovia. Dzięki temu MKS Cresovia otrzymywała licencję na grę w IV lidze.

Trochę boli lekceważące określenie, że Cresovia musi podpisywać umowy z „jakimiś tam klubami”, a prawda jest taka, że bez pomocy KKS Orzeł w tej kwestii w Siemiatyczach IV ligi mogłoby nie być. Chyba lepiej rozwijać i pogłębiać współpracę z korzyścią dla obu klubów, niż dzielić nas właśnie takimi słowami.

Wszystkie nasze działania były podyktowane życzliwością i otwartością na współpracę. Jak widać, MKS Cresovia korzystała na tej współpracy w bardzo dużym zakresie. Wśród lokalnych zespołów MKS Cresovia zawsze była naszym pierwszym wyborem. Jednak, po skończeniu 18 roku życia, zawodnicy sami decydują o swojej karierze i klubie, w którym chcą grać. Oczywiście, że nasi wychowankowie grają również w MKS Mielnik, z różnych powodów… o których można by napisać oddzielny artykuł (może warto zapytać o to samych zawodników). Ale przemilczymy to. Równie dobrze można zadać pytanie - dlaczego w Mielniku czy innych zespołach grali lub grają zawodnicy MKS Cresovia? Jednak to pytanie również nie do mnie.

I Jeszcze kilka refleksji:

W KKS Orzeł Siemiatycze zajęcia sportowe są prowadzone przez profesjonalnych trenerów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ukończone kursy trenerskie i dokształcające, mają uprawnienia pedagogiczne, a przede wszystkim doświadczenie w pracy z dziećmi. Myślę, że właśnie ten profesjonalizm trenerów poparty ogromnym zaangażowaniem i oddaniem w pracy z dziećmi sprawia, że jesteśmy największym klubem młodzieżowym w powiecie siemiatyckim i liczącym się ośrodkiem szkoleniowym na Podlasiu. Dzieci garną się do nas - w klubie trenuje ponad 120 zawodników. Swoją pracą i zaangażowaniem oraz sukcesami sportowymi zasłużyliśmy na szacunek.

Największe sukcesy klubowe:

- awans do ligi makroregionalnej juniorów – największy sukces w piłce młodzieżowej w historii Siemiatycz,

- Danone Nations Cup – turniej piłkarski – 9 miejsce w Polsce,

- Turniej Orlika o Puchar Premiera – 4 miejsce w Polsce,

- 1 miejsce w województwie podlaskim w lidze juniorów,

- wielokrotnie miejsce na podium w rozgrywkach województwa podlaskiego w młodszych kategoriach wiekowych.

Jednym z podstawowych celów naszej działalności jest wychowanie i ukształtowanie młodych piłkarzy. Naszym zawodnikom stwarzamy jak najlepsze warunki do rozwoju. Nasza praca przynosi efekty i stąd zawodnicy KKS Orzeł niejednokrotnie byli powoływani do kadry województwa podlaskiego, a nawet na konsultacje kadry Polski. Nasi zawodnicy mogli spróbować swoich sił w takich klubach jak: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Podbeskidzie Bielsko Biała, Pogoń Siedlce, TOP54 Biała Podlaska czy Dolcan Ząbki. Kluby te widziały w naszych zawodnikach potencjał piłkarski i po prostu chciały ich mieć u siebie. Dla nas jest to powód do dumy.

Wydaje mi się, że każdy trener chciałby kiedyś zobaczyć swego wychowanka co najmniej w klubie z ekstraklasy i oczywiście w reprezentacji Polski. A każdy zawodnik o tym marzy. Staramy się pomagać naszym zawodnikom w realizacji tych marzeń. To normalne i naturalne.

Z całym szacunkiem, ale nie wierzę, że największym marzeniem najmłodszych adeptów futbolu w KS Cresa jest gra w siemiatyckiej drużynie seniorów. Mam nadzieję i tego im życzę, że kiedyś zobaczymy ich w telewizji (może w Lidze Mistrzów?).

Z poważaniem, Rafał Burakowski – prezes KKS Orzeł Siemiatycze

       PS. Aktualnie KKS Orzeł szkoli zawodników z roczników 2002,2004,2005,2006,2007,2008,2009,2010, a kolejne roczniki zamierzaliśmy i zamierzamy nadal szkolić. Wkrótce ogłosimy nabór następnego rocznika. Zapraszamy do współpracy.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 502 159 708, www.kksorzelbobola.futbolowo.pl


Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


KKS Orzeł Siemiatycze wyjaśnia - redakcyjna poczta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się