:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C lekkie zachmurzenie

Kandydaci na wójta gminy Dziadkowice

Wybory 2010, Kandydaci wójta gminy Dziadkowice - zdjęcie, fotografia

Do tej pory deklarację o kandydowaniu na wójta gminy Dziadkowice złożyły dwie osoby: Marian Skomorowski i Andrzej Kowalczyk. Pan Kowalczyk nie chciał skorzystać z możliwości prezentacji na łamach naszego tygodnika. Krążyły też plotki, że kandydować będzie p. Maria Tołwińska, ale zaprzeczyła temu. Poniżej o sobie mówi Marian Skomorowski.

          Marian Skomorowski
          - Lat 44, żonaty, czworo dzieci. Od urodzenia mieszkam w Lipinach. Mam wykształcenie wyższe, magisterskie. Ukończyłem Uniwersytet w Białymstoku, wydział prawa.
          Dzięki Państwa zaufaniu jestem wójtem. Ale nie dokonałem tego wszystkiego sam. Chciałbym podkreślić zaangażowanie radnych, pracowników urzędu, rad sołeckich i mieszkańców gminy. W latach 2007 - 2010 wiele wspólnie zrobiliśmy. Zbudowaliśmy drogi: Dziadkowice - Malewice - Hornowo, Korzeniówka - Zaręby, Hornowo - Pokaniewo - Milejczyce, Dziadkowice - Czarna Wielka - Aleksandrowo, Lipiny - Wólka Biszewska, rozpoczęte są prace związane z przebudową drogi Czarna Średnia - Targowisk - Brzeziny Janowięta. Pozyskaliśmy samochód dla OSP w Dołubowie, dofinansowywaliśmy remonty świetlic i zakup krzeseł do części z nich. Pozwoliliśmy Stowarzyszeniu Pomocy "Szansa" na zorganizowanie w byłej szkole w Dołubowie warsztatów dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich. Nie niszczeje też budynek szkoły w Osmoli, który wydzierżawiliśmy. Na ukończeniu jest budowa oczyszczalni i kanalizacji w Dziadkowicach oraz Kątach. Zbudowaliśmy boisko dla naszej młodzieży z placem zabaw dla dzieci. W czasie najbliższej kadencji zamierzam wspomóc powiat w budowie potrzebnej drogi do Osmoli, drogi Malewice - Żurobice, Dołubowo - Smolugi, Dołubowo - Zaminowo, dokończymy drogi w Malinowie i Lipinach. Pamiętam o drogach do Żuniewa i Hornowszczyzny oraz o osiedlu Kąty. W dalszym ciągu będziemy rozbudowywać kanalizację.
          Jestem jednym z Was, spotykamy się każdego dnia od lat. Wiele się od Państwa nauczyłem. Wiele z siebie dałem. Czekam na uwagi i propozycje dotyczące funkcjonowania gminy. Proszę o udział w wyborach i poparcie. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

          oprac. Cezary Klimaszewski, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. CK

Kandydaci na wójta gminy Dziadkowice komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się