:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

Jesienny złaz hufca ZHP w Bielsku Podlaskim

Organizacje pozarządowe NGO, Jesienny złaz hufca Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia

Od 24 do 26 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Bielsku Podlaskim setki harcerzy zjawiły się na Jesienny Złaz bielskiego Hufca ZHP pod nazwą „Kolebka harcerstwa”.

Na złazie spotkali się harcerze kilku pokoleń: zuchy, harcerze szkół podstawowych i średnich oraz dorośli – instruktorzy, starszyzna i seniorzy. Z tej okazji w liceum została przygotowana wystawa poświęcona historii harcerstwa bielskiego. Podczas uroczystego apelu komendant hufca Dariusz Kośko przypomniał, że to właśnie w liceum (wówczas jeszcze gimnazjum) im. T. Kościuszki, w 1919 r. powstała pierwsza drużyna harcerska. Przez wiele lat harcerze byli obecni w I LO im. T. Kościuszki. Kontynuując tradycje poprzedników w obecnym liceum została reaktywowana drużyna harcerska.

- Nasi uczniowie – harcerze uczestniczyli w różnorodnych działaniach: zlotach, złazach, biwakach, obozach wędrownych i żeglarskich w Rydzewie. Tworzyli harcerskie zespoły muzyczne: w 1976 r. – „Przygoda”, a w 1982 r. „Wagabunda”. Z dumą uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych – przyznają Jolanta Jancewicz i Beata Górska z I LO.

Jaco, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot (Jaco)

Jesienny złaz hufca ZHP w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się