:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Jesienne Trele ’2017

Muzyka - Koncerty, Jesienne Trele ’2017 - zdjęcie, fotografia

10 listopada w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbyła się XXI edycja Festiwalu Piosenki „Jesienne Trele”, imprezy organizowanej przez samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Siemiatyczach przy współpracy z SOK-iem.

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu nagród głównych następującym uczestnikom: Karolowi Konachowiczowi, Mateuszowi Borzymowi, Kamili Kryńskiej, Agacie Wawrzyniak, Renacie Wójcik, Katarzynie Król, Magdalenie Bobrowicz oraz Kamili Skuliniec. Wyróżnienia przyznano Kwartetowi Saksofonowemu oraz Marii Zarębie.

Fundatorami nagród byli: starosta siemiatycki, burmistrz Siemiatycz, rada powiatu, rada miasta, Siemiatycki Ośrodek Kultury, rada rodziców i dyrekcja Zespołu Szkół, BNP BGŻ Paribas, oraz Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz.

Nasz tygodnik, który od lat sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem, dzięki bliskiej współpracy z Wydawnictwem Literackim oraz Oficyną Literacką Noir sur Blanc nagrodził wszystkich tegorocznych uczestników festiwalu nagrodami książkowymi.

W tegorocznej edycji konkursu, skierowanego do młodych uczestników chcących zaprezentować swoje zdolności wokalne szerszej publiczności, udział wzięło 22 wykonawców. W zdecydowanej większości byli to soliści śpiewający przy podkładach muzycznych, choć zdarzali się tacy, którym towarzyszył akompaniament. Tradycyjnie poziom, zarówno samych występów wokalnych, jak i akompaniamentu, bardzo różny. Ponieważ przyznane nagrody były równorzędne, dlatego warto wspomnieć o faworytach tegorocznego festiwalu.

Zdecydowanie wyróżniła się dwójka wykonawców. Silny i nad wyraz dojrzały wokal uczennicy gimnazjum w Perlejewie, Kamili Kryńskiej, która zaśpiewała piosenki Janusza Radka i „Brathanków” oraz poetycką interpretację utworów Marka Dyjaka i Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Karola Konachowicza z Siemiatycz, przy akompaniamencie Anny Ostas, docenili wszyscy członkowie jury.

Ewa Magdalena Iwaniak, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. emi

Jesienne Trele ’2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się