:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

Jarmark Świętego Wojciecha w Ciechanowcu

Kiedy: 2018-04-22 , godzina: 10:00 | Gdzie: Ciechanowiec

Święta i uroczystości, Jarmark Świętego Wojciecha Ciechanowcu - zdjęcie, fotografia

Jarmark Świętego Wojciecha jest z założenia imprezą nawiązującą do historii Ciechanowca. W minionych wiekach ciechanowieckie jarmarki organizowane na świętego Wojciecha trwające nawet dwa, trzy tygodnie i cieszyły się międzynarodową sławą.

Ciechanowiecka impreza, która ma swoje korzenie w lokalnej historii, kulturze i tradycj ma również z bogatą ofertę artystyczną. Obok ludowych kapel i zespołów pieśni i tańca, podczas Jarmarku występują też zespoły   dziecięce i młodzieżowe..

Jarmark Świętego Wojciecha odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Wspólnym mianownikiem  Jarmarku jest kultywowanie i zachowanie  lokalnego dziedzictwa kulturowego podlaskiej wsi, zwłaszcza ginących zawodów. Współorganizatorem Jarmarku jest Nadleśnictwo Rudka, którego stoiska handlowe i tematyczne, interaktywne oraz punkty konsultacyjne cieszą się zawsze ogromnym powodzeniem. Dzięki temu Jarmark Świętego Wojciecha ma swoich wiernych uczestników, którzy bez względu na czasami kapryśną pogodę pojawiają się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Do zobaczenia w Ciechanowcu!

Muzeum Rolnictwa

im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

ul. Pałacowa 5

18.230 Ciechanowiec

tel. (86) 277 13 28 w. 24

www.muzeumrolnictwa.pl

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Jarmark Świętego Wojciecha w Ciechanowcu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się