:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

IV Wieczorny Event w Dołubowie

5 lipca odbył się IV Wieczorny Event w Dołubowie, gm. Dziadkowice.

        Pracownica Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dołubowie Aneta Kosińska, która wraz ze Zdzisławem Kryńskim nadzorowała i prowadziła imprezę,  powiedziała:

       - Organizatorami Eventów są Warsztat Terapii Zajęciowej oraz od dwóch lat Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Tygiel Doliny Bugu. Głównym celem organizacji Wieczornych Eventów w Dołubowie  jest integracja uczestników WTZ ze społecznością lokalną wsi Dołubowo oraz całej gminy Dziadkowice. Jest to również okazja do zaprezentowania talentów niepełnosprawnych podopiecznych, podziękowania wszystkim firmom, instytucjom i osobom indywidualnym za wspieranie działalności WTZ, a także rewizyta uczestników z innych zaprzyjaźnionych placówek rehabilitacyjnych. Na zajęcia terapeutyczne do nas codziennie przyjeżdża 45 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu siemiatyckiego, łosickiego i bielskiego. Uczestnicy terapii pracują w obrębie 5 pracowni: ogrodniczej, rękodzieła artystycznego, plastycznej, multimedialno-poligraficznej i gospodarstwa domowego. Nad każdą 5-osobową grupą niepełnosprawnych czuwa wykwalifikowany instruktor terapii zajęciowej. Osoby niepełnosprawne mogą uczęszczać do Warsztatu Terapii Zajęciowej jeśli posiadają orzeczony umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej.

       Tak więc od kilku lat osoby niepełnosprawne razem z mieszkańcami wsi, gminy, a także przyjezdnymi z innych miejscowości, mają możliwość wspólnego spotkania się i zabawy. 5 lipca na scenie w Dołubowie wystąpili: uczestnicy Terapii Zajęciowej z Dołubowa, zespół Polne Maki, grupa kabaretowa NO i CO z Platerowa. Odbyły się: pokaz jazdy konnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ochotniczej z Siemiatycz, turniej paintballa w strzelaniu do celu. Na koniec była muzyka i występ wokalny Janusza Szymczuka. Można było spróbować domowych ciast oraz bigosu. Dla dzieci był także plac zabaw z dmuchańcami.

       Fundusze zebrane ze sprzedaży szytych zabawek w ramach akcji „Podaruj słonika” zostały przeznaczone na rzecz Ośrodka Szkolno – Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Kostrach Noskach, gm. Nowe Piekuty.

       Jacek Piotrowski, fot. JP

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


IV Wieczorny Event w Dołubowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się