:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

IV Półmaraton Bielski

2 września na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielsku Podlaskim odbył się IV Półmaraton Bielski. Sportowa impreza organizowana była przez Bielską Inicjatywę Rowerową. Na trasie zaprezentowało się 140 biegaczy nie tylko z województwa podlaskiego, ale i z całej Polski oraz zagranicy.

       Impreza podzielona była na kilka etapów: bieg główny na dystansie 21 kilometrów, bieg towarzyszący na dystansie 10 kilometrów oraz biegi dla najmłodszych na dystansie jednego, dwóch i trzech okrążeń. Dla wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary, nagrody rzeczowe i finansowe.

       Najlepszym zawodnikiem na 10 km został pochodzący z Brańska Krystian Syska, wyprzedzając Edwarda Terebuna – najlepszego bielszczanina. Trzecie miejsce na podium zajął Jarosław Siemieniuk. Kategoria open to zwycięstwo Andrzeja Leończuka, który ustanowił rekord trasy z wynikiem 1:13.28, drugi był zawodnik z Białorusi Henadz Verkhavodkin, a trzeci Adam Supiński.

       Najlepszą kobietą okazała się Karolina Lewandowska, druga była Magdalena Bielawska, a trzecia Justyna Leończuk. Najlepszą bielszczanką po raz czwarty z rzędu okazała się Monika Terebun.

- Dla mnie sukcesem jest fakt, że biegła cała rodzina. Córka w swojej kategorii zajęła pierwsze miejsce, ja drugie, a i dla żony znalazło się miejsce na podium. Trasa biegu była bardzo fajna. Piękna pogoda, świecące słońce, tylko mogłoby być mniej duszno. To nie była moja pierwsza impreza. W takich zawodach startuję wiele lat. Jest to dobra forma spędzenia wolnego czasu oraz aktywności na świeżym powietrzu. Nie miałem opracowanej strategii na bieg. Biegłem swoim tempem, które jak widać pozwoliło wywalczyć miejsce na podium. Biegam dla przyjemności przez cały rok – mówi Edward Terebun, najlepszy bielszczanin.

Impreza realizowana była w ramach projektu "III Noworoczny Bieg Tura, VI Tur de Bielsk, IV Półmaraton Bielski" i finansowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

- Cieszymy się, że zaproszenia od nas przyjmują zawodnicy, którzy mają osiągnięcia na trasach biegowych w Polsce, ale chcemy, aby w naszej imprezie uczestniczyli ludzie z Bielska. Jest to impreza, która łączyła półprofesjonalne bieganie z bieganiem rekreacyjnym. W naszym mieście coraz więcej ludzi przekonuje się do biegania, co chociażby widać po debiutantach na tegorocznej trasie – mówi Marek Troc ze Stowarzyszenia Bielska Inicjatywa Rowerowa.

Kategoria kobiet open:

  1. Karolina Lewandowska, 2. Magdalena Bielawska, 3. Justyna Leończuk.

Bieg na 10 km kobiet:

1. Paulina Myszkiewicz, 2. Monika Tarasiuk, 3. Jowita Koryga.

Kategoria open mężczyzn:

  1. Andrzej Leończuk, 2. Henadz Verkhavodkin, 3. Adam Supiński.

Bieg na 10 km mężczyzn:

  1. Krystian Syska, 2. Edward Terebun, Jarosław Siemieniuk.

Michał Kruk fot. MK.

 

IV Półmaraton Bielski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się