:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

II Bieg Trapera - po błocie i lodzie

Bieganie , Trapera błocie lodzie - zdjęcie, fotografia

W ostatnia sobotę stycznia w Kisielewie odbył się II Bieg Trapera. Imprezę zorganizował Michał Michaluk, społecznik, działacz sportowy i nauczyciel wychowania fizycznego:

- Wrażenia po biegu bardzo fajne, choć trasa obiektywnie mówiąc dosyć trudna - wspomina Michaluk. - Miejscami oblodzona, naprzemiennie z błotem. Prawdziwy traper. Ale na zawodach panowała rodzinna atmosfera, może nie tyle wyścig, co wspólny bieg. W tym roku formułę rozszerzyliśmy o nordic walikng. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, a wszyscy przysłowiowy uścisk dłoni prezesa, czyli mojej. A poważnie - wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowy dyplom, myślę też, że nikt nie wyjechał głodny czy spragniony. W biegu pobiegło 27 osób, w nordic walking 8.

Wyniki II Biegu Trapera (kolejność miejsc zgodna z kolejnością wymieniania zawodników): Kamil Młynarz, Tomasz Korzeniowski, Juliusz Ziółkowski, Andrzej Pawoniak, Adam Skwierczyński, Witold Kuć, Maciej Wawryniuk, Łukasz Semeniuk, Sławomir Panasiuk, Michał Jamróz, Michał Bartoszuk, Mariusz Gruda, Ewa Żabicka, Damian Michaluk, Michał Pilch, Roman Stefaniuk, Tomasz Hajduk, Klaudia Łazicka, Tomasz Wawryniuk, Dariusz Hordejuk, Mariusz Cudny, Bartosz Bronisz, Aleksandra Mężyńska, Edyta Gregorczuk, Wojciech Bronisz, Łukasz Wawryniuk i Piotr Bronisz.

Czołowe miejsca w podziale na kategorie wiekowe:

mężczyźni do 29 lat: Semeniuk Łukasz, Jamróz Michał, Bartoszuk Michał,

kobiety 30-45 lat: Gregorczuk Edyta

mężczyźni 30-45 lat: Pawoniak Andrzej, Skwierczyński Adam, Wawryniuk Maciej

mężczyźni 46+: Kuć Witold, Panasiuk Sławomir, Stefaniuk Roman

W nordic walking kolejność była następująca: Maciej Karasiński, Marek Mandziuk Ireneusz Popławski, Dawid Gnus, Marta Mandziuk, Sylwia Sołtysiak, Renata Hordejuk i Iwona Muder.

- Najważniejsza jest integracja. Raz, że startowali biegacze z różnych miejscowości, a dwa, że już myślimy o przyszłych imprezach. Czekamy na bieg letni, który odbędzie się 26 czerwca br. w ramach Grand Prix Traktu Brzeskiego. GPTB to cykl imprez biegowych, rozgrywanych w miejscowościach położonych przy historycznym Trakcie Brzeskim, bądź w jego pobliżu. Pierwsza edycja została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy i uznana za sukces organizacyjny, co zaowocowało kolejną edycją o rozbudowanej formule. W tym roku impreza odbędzie się w pięciu miejscowościach, a do cyklu zaliczone zostały następujące biegi: juz niebawem Wiązowna – 28 lutego, dystans: 21,097 km i 5 km, Mińsk Mazowiecki – 29 maja, dystans: 15 km i 5 km, Biała Podlaska – 12 czerwca, dystans: 15 km i 10 km, Platerów – 26. czerwca, dystans: 10 km, Siedlce – 28 sierpnia, dystans: 21,097 km i 5 km (Finał GPTB). Wszystkie biegi odbywają się po nawierzchni asfaltowej, a trasy posiadają atest PZLA. Formuła Grand Prix wymaga zaliczenia przez zawodnika każdego z dystansów, tj. 5 km, 10 km, 15 km i 21,097 km podczas dowolnie wybranej imprezy. Za ukończenie piątego biegu zostaną przyznane dodatkowe punkty. Już serdecznie zapraszam - dodaje Michaluk.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski -Głos Siemiatycz fot. Dziewczyny z Platerowa Biegają

II Bieg Trapera - po błocie i lodzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się