:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

I Rajd Konny Szlakiem Powstańców

Ludzie  - pasje i problemy, Konny Szlakiem Powstańców - zdjęcie, fotografia

Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości Stowarzyszenie Miłośników Kawalerii im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Kobyłce 20 stycznia wyruszyło na 700-kilometrową wyprawę konną, aby upamiętnić powstania narodowe.

Organizatorzy wyprawy odwiedzają miejsca związane z bitwami konfederacji barskiej, insurekcji kościuszkowskiej, powstania listopadowego i styczniowego.

Na trasie wyprawy znalazła się również Hajnówka, którą odwiedzono 25 stycznia. Podczas uroczystości przy Kościele p.w. Krzyża Świętego ksiądz proboszcz Józef Poskrobko odmówił krótką modlitwę w intencji ofiar wojennych, a następnie przedstawiciele miasta złożyli wieńce i zapalili znicze. Po krótkiej dyskusji na temat podróży i wydarzeń historycznych, członkowie wyprawy ruszyli w dalsza drogę. Kolejne planowane miejscowości do odwiedzenia przez stowarzyszenie to: Rajgród (2 luty), Goniądz (3 luty), Wizna (4 luty), Łomża (5 luty), Szumowo (6 luty), Ostrów Mazowiecka (7 luty), Wyszków (8 luty), Tumanek-Fidest-Zabrodzie (8 luty), Dąbrówka (9 luty) i Wołomin (9 luty).

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ

I Rajd Konny Szlakiem Powstańców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się