:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

I Bieg wspierający osoby autystyczne

Bieganie , wspierający osoby autystyczne - zdjęcie, fotografia

11 kwietnia w hajnowskim Parku Miejskim odbył się I bieg grupy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (nauczyciele i uczniowie) i Akcji Społecznej „Hajnówka Biega”. Wydarzenie to odbyło się w ramach działań pn. "Kwiecień miesiącem świadomości i wiedzy na temat autyzmu".

 Do akcji wspierającej osoby autystyczne przystąpiło kilkadziesiąt osób, które przebiegły kilkukilometrowy odcinek ulicami Parkową, A. Zina, Piłsudskiego i Armii Krajowej. Start i meta miały miejsce tuż przy amfiteatrze miejskim. Motywem i znakiem rozpoznawczym w tym dniu były niebieskie baloniki i naklejki z niebieskim napisem "SOSW Biega". Wcześniej, w ramach tej samej akcji, odbył się 600-osobowy korowód ulicami Hajnówki (4 kwietnia) oraz przemarsz nordic walking.

 - Celem tego typu akcji jest aktywizacja społeczeństwa obywatelskiego poprzez uświadomienie społeczności lokalnej i motywację do otwartości i tolerancji wobec osób autystycznych. Moim zdaniem to początek fajnej, edukacyjnej "Niebieskiej akcji" - mówi Dorota Frankowska, socjoterapeuta, wychowawczyni klasy I-III przysposabiającej do pracy z SOSW.

       Andrzej Janniuk, fot AJ

      

I Bieg wspierający osoby autystyczne komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się