:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Futsal kobiet w Drohiczynie

Piłka nożna, Futsal kobiet Drohiczynie - zdjęcie, fotografia

Wśród 8 startujących drużyn w turnieju futsalu kobiet „O Puchar Burmistrza Drohiczyna” najlepszą okazała się ekipa Kresowiak – Pater I Siemiatycze.

Niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca przez młody zespół, jedna zawodniczka z podstawówki, ASPN Viking Aleksandrów Kujawski, który wyprzedził grający w I lidze futsalu Helios Białystok i AZS Biała Podlaska. Następne miejsca przypadły: Orkan Poświętne, Forty Piątnica II, Forty Piątnica I i Kresowiak – Pater II. Była to dobra lekcja, szczególnie dla młodych zawodniczek, w dyscyplinie, która zdobywa coraz większą popularność wśród dziewcząt. W niektórych szkołach prowadzone są zajęcia WF z futsalu oraz zajęcia pozalekcyjne. Dobrym przykładem jest Orkan Poświętne, którego zawodniczki na poziomie gimnazjum prezentują wysokie umiejętności techniczne. Puchary za pierwsze trzy miejsca ufundowali: Burmistrz Drohiczyna, Podlaski Związek Piłki Nożnej i zarząd klubu Kresowiak- Pater. Najlepszą snajperką została Izabella Kwapiszewska z pierwszego Kresowiaka, a bramkarką Katarzyna Bryk – Helios Białystok.

Organizacja turnieju to suma działań działaczy klubu, a także pomoc wielu sponsorów. Zawodniczki siemiatyckiego klubu mogły gościć w Hotelu Drohickim. Ireneuszowi Malinowskiemu należą się podziękowania za pomoc. Podobnie Elżbiecie Daniluk, właścicielce Pater Firmy, która ciągle stara się pomagać szczególnie zawodniczkom z naszego regionu. Pomocy udzielili także samorządowcy: Burmistrz Drohiczyna, wójtowie gmin Siemiatycze, Grodzisk, Dziadkowice.

W miejscowej drużynie grały zawodniczki z gimnazjów w: Grodzisku, Dziadkowicach, z Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach, z ZSR Ostrożany i LO Siemiatycze.

Skład Kresowiak – Pater I i II: Izabella Kwapiszewska, Emilia Wiaderna, Justyna Borawska, Emilia Kuśmierczyk, Agata Pochroń, Weronika Zasowska, Magdalena Bobrowicz, Aleksandra Poletyło, Gabriela Twarowska, Aleksandra Olszewska, Karolina Sosna, Weronika Tryniszewska, Kamila Marciniuk, Dominika Tryniszewska, Zuzanna Dygas, Katarzyna Kryńska, Paulina Przesław, Amelia Kosk, Nikola Dudzicz, Aleksandra Twarowska, Natalia Kryńska, Gabriela Krasowska, Małgorzata Bobrowicz, Patrycja Wiercińska.

Sędziowali: Paweł Swajda i Marek Boratyński.

Patronat medialny Kurier Podlaski Głos Siemiatycz.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. JP

Futsal kobiet w Drohiczynie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się