:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Flaga i ceny za ciepłą wodę

Samorządy , Flaga ciepłą wodę - zdjęcie, fotografia

26 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Hajnówka odbyła się XXVIII sesja rady miasta.

Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej urząd miasta zaprosił na obrady Zbigniewa Kordulę, który jest weksylologiem i właścicielem firmy Pogotowie Flagowe. Firma ta zajmuje się produkcją nowej konstrukcji flag, która nie oplątuje się na drzewcu i zachowuje kształt falującego prostokąta w każdych warunkach. Pan Kordula przedstawił radnym całą procedurę rozwijania i zwijania flagi państwowej, a na koniec w ręce przewodniczącego rady miasta wręczył trzy flagi. Po tym nietypowym rozpoczęciu sesji powrócono do obrad i uchwał.

Ceny za ciepłą wodę

Znaczną część uwagi zajęła debata na temat znaczących inwestycji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (PEC) i obaw o wzrost cen za ciepłą wodę.

- Jeśli chodzi o wzrost cen ciepłej wody użytkowej, to nie leży problem w firmie PEC, bo koszta nie wzrosły za podgrzewanie. To jest sposób rozliczania przez Spółdzielnie Mieszkaniowe. My dostarczamy ciepło, a jaki jest regulamin i prawo SM to ja w to już nie wnikam - oznajmił prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Anatol Żukowski.

Lokale socjalne

Dużo czasu radni poświęcili dyskusji na temat zapewnienia potrzebującym lokali socjalnych, zastępczych czy tymczasowych.

- Jak wiadomo radnym, my jako miasto przygotowaliśmy dokumentację techniczną, którą przekażemy PUK-owi do budowy bloku komunalnego przy ul. Żabia Górka i jest szansa, że otrzymamy od Banku Gospodarstwa Krajowego preferencyjny kredyt. Liczę również na to, że otrzymamy 20-30% formę dotacji - powiedział burmistrz miasta.

Wybór przewodniczącego

Jednym z ważniejszych punktów obrad był wybór wiceprzewodniczącego Rady Miasta Hajnówka. Przypomnijmy, że rada miasta funkcjonuje bez zastępcy przewodniczącego od października 2016 r. po rezygnacji z tego stanowiska radnego Jana Giermanowicza.

Nie przekonał mnie pan burmistrz, że komercyjna działalność PUK jest zgodna z prawem. Zostałem przez pana zignorowany. Traktuje mnie pan jak pionka spośród 21, które stoją tu na szachownicy. Jeżeli więc taka ma być moja rola, dobrze będę pionkiem – tak w październiku radny Giermanowicz uzasadniał swoją rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego.

Po kilkugodzinnych obradach radni wybrali spośród swego grona wiceprzewodniczącego. Został nim Tomasz Androsiuk (PSL), który był jedynym zgłoszonym kandydatem. W tajnym głosowaniu wzięło udział 19 radnych, 14 było za kandydaturą Androsiuka, natomiast 4 radnych głosowało przeciw, 1 głos był nieważny.

Chciałbym podziękować za głosy oddane na moją osobę i oświadczyć, że będę się starał funkcję wiceprzewodniczącego wypełniać sumiennie i należycie - zadeklarował nowy wiceprzewodniczący rady miasta, Tomasz Androsiuk.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ

Flaga i ceny za ciepłą wodę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się