:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Festiwal Muzyki Granej na Żywo - Gramy Swoje

Muzyka - Koncerty, Festiwal Muzyki Granej Żywo Gramy Swoje - zdjęcie, fotografia

Aterra z Warszawy, Chopin Died z Baligrodu (podkarpackie), The Band of Mojo Drive z Warszawy i Raggabarabanda z Nasielska (mazowieckie) zagrały w IV edycji Festiwalu Muzyki Granej na Żywo "Gramy swoje" w Platerowie, 2 sierpnia.

Do festiwalu zgłosiło się ponad 50 zespołów z kraju, kilka z zagranicy (m.in. z: Warszawy, Wrocławia, Olsztyna, Białegostoku, Lublina, Leszna, Poznania, Gdańska, Krakowa, z Czech i Białorusi). W głosowaniu internauci zdecydowali, że zagrają wspomniane grupy.

- Z wyborem tegorocznych finalistów festiwalu nie było łatwo. Komisja kwalifikująca do finału składała się m.in. z zawodowych muzyków i osób obsługujących wydarzenia muzyczne, o zróżnicowanych gustach muzycznych. Do odsłuchania było ponad 150 utworów. W pierwszym etapie wybraliśmy 25 grup, w drugim zostało 12 zespołów, z których trzeba było wybrać 2 oraz 10, z których publiczność wybrałaby jeden poprzez głosowanie internetowe - wyjaśnia Karol Juszyński, dyrektor GOK-u w Platerowie.

Celem festiwalu jest promocja zespołów grających na żywo, najlepiej autorskie utwory. Festiwal ma formę konkursu, w którym zespoły grają o Grand Prix Festiwalu, a także możliwość występu na jednej scenie z gwiazdą. Dotychczas gwiazdami w Platerowie były: Rotten Bark, The Fraiz, Farben Lehre, Maleo Reggae Rockers. W tym roku zespół Akurat.

Organizatorzy festiwalu – GOK w Platerowie, GOPS w Platerowie, Urząd Gminy Platerów.

Za naszym pośrednictwem, organizatorzy dziękują partnerom: starostwu w Łosicach, Powiatowemu Stowarzyszeniu Animatorów Kultury, Łosickiemu Domowi Kultury, Agencji Ochrony Osób i Mienia Global Security z Siemiatycz, MD Projekt, Foldrukowi Siedlce, Wschodniemu Stowarzyszeniu Rozwoju, OSP z: Platerowa, Kisielewa, Lipna, Hruszniewa, Hruszewa, Ruskowa, Mężenina, bankom spółdzielczym w Platerowie i Kornicy, Annie Stafaniuk, Przychodni Lekarzy Rodzinnych w Łosicach, Waldemarowi Wawryniukowi, Aleksandrze Norwa - Radewiczowej, Teresie i Krzysztofowi Mitrofaniukom, Marcinowi Bojdo, Euzebiuszowi Tobocie, Markowi Boleście, Jadwidze Boleście, Hubertowi Pasiakowi, Danucie i Janowi Oleksiukom, Alinie i Justynie Paluch, piekarni Duet w Platerowie, Leszkowi Szymankowi, Andrzejowi i Barbarze Czabajom.

Patronat medialny - "Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz".

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot CK

Festiwal Muzyki Granej na Żywo - Gramy Swoje komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się