:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Domki dla osiedlowych kotów

Administracja, Domki osiedlowych kotów - zdjęcie, fotografia

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku Podlaskim zbudowała domki dla wolno żyjących kotów. Domki umieszczono w kilku miejscach przy osiedlowych śmietnikach.

Domki dla kotów to drewniane budy z otworami, przez które bez problemu przeciśnie się kot, zaś duży pies będzie miał z tym problem. W Bielsku dziko żyjących kotów niemało wałęsa się po osiedlach. Niektórzy mieszkańcy je dokarmiają.

- Jakiś czas temu mieszkańcy kilku bloków skarżyli się na bezpańskie koty, które zimą po piwnicach chroniły się przed mrozem i tam załatwiały swoje potrzeby – tłumaczy Jan Kondratiuk, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Bielsku Podlaskim. - Poza tym zimą na terenie spółdzielni jest mniej pracy dla pracowników fizycznych niż latem. Aby pracownicy mieli zajęcie, poleciliśmy im budowę kilku domków. Podpatrzyliśmy gdzieś projekt i w warsztatach spółdzielni, z resztek materiałów, którymi dysponowaliśmy pracownicy zrobili kilka budek – dodaje prezes.

Domków w sumie jest niewiele, może trzy w całym mieście. Koty też różnie podchodzą do tej oferty, ale - jak mówią mieszkańcy - przynajmniej w jednym z nich na ul. Ogrodowej w Bielsku koty postanowiły zamieszkać. Póki co inne spółdzielnie nie idą w ślady tej największej w mieście i nie zamierzają budować domków dla wolno żyjących kotów. A szkoda, bo to w sumie bardzo humanitarna i pożyteczna inicjatywa.

Jaco, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. Jaco

Domki dla osiedlowych kotów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się