:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy w Hajnówce popłynie gaz ?

Samorządy , Hajnówce popłynie - zdjęcie, fotografia

Po kilkuletniej przerwie w rozmowach z Przedsiębiorstwem Gazowniczym w Białymstoku na temat powstania stacji redystrybucji gazu w Hajnówce, sprawa powróciła do życia.

Założenie jest takie, że w pierwszym rzędzie gaz będzie doprowadzony do pobliskich przedsiębiorstw, tj. Fabryki Chemicznej w Hajnówce, Zakładu Produkcyjnego "Pronar" oraz pobliskich mniejszych firm. W niedalekiej przyszłości również dla zainteresowanych gospodarstw domowych. Na ul. Filipczuka, gdzie ma powstać owa stacja, zgodnie z wnioskiem inwestora rozpoczęto przygotowanie terenu, czyli nawożenie ziemi i jej równanie, ponieważ teren jest bardzo nisko położony.

- Jest taki plan Przedsiębiorstwa Gazowniczego w Białymstoku, aby w przyszłości ta stacja regazyfikacji stanowiła punkt rozdzielczy dla gazu ziemnego, który będzie przeprowadzony z gazociągu znajdującego się w Bielsku Podlaskim - powiedział burmistrz Hajnówki, Jerzy Sirak. - Jest to powód do radości, ale faktycznie będziemy cieszyć się wtedy, kiedy rozpocznie się budowa stacji. W tej chwili potwierdzenie zainteresowania Przedsiębiorstwa Gazowniczego jest i jesteśmy w stałym kontakcie. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku przedsiębiorstwo podejmie decyzje co do zakupu tej nieruchomośći na potrzeby stacji regazyfikacji - dodał.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ


Czy w Hajnówce popłynie gaz ? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się