:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C rozproszone chmury

Siemiatycze - Czas kolęd

Muzyka - Koncerty, Siemiatycze kolęd - zdjęcie, fotografia

Kilkudziesięcioro uczniów Szkoły Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach wystąpiło podczas wprowadzającego w klimat Świąt Bożego Narodzenia koncertu kolęd, który odbył się w piątek, 15 grudnia, w hali widowiskowo-sportowej.

Uczniowie z poszczególnych klas instrumentalnych, indywidualnie lub zespołowo, z towarzyszeniem swoich nauczycieli lub bez, przy akompaniamencie orkiestry składającej się z wielu instrumentów, zaśpiewali i zagrali wiele powszechnie znanych w naszej tradycji kolęd i pastorałek. Jedni wykonawcy pewni siebie i instrumentu trzymanego w dłoni, inni lekko speszeni i zestresowani, ale wszyscy przejęci swoim występem i chęcią jak najlepszego wypadnięcia przed licznie zgromadzoną widownią rodziców, rodzeństwa, znajomych.

Niemałą niespodzianką tego wieczoru był występ chóru dorosłych, składającego się z nauczycieli i, co chyba jest rzadkością w tego typu placówkach, rodziców. Trzeba przyznać, że grupa zaprezentowała się całkiem nieźle i choć funkcjonuje dość krótko, to z powadzeniem mogłaby konkurować z innymi chórami występującymi na naszym terenie. Jak zapowiedziano „rozochoceni rodzice” i nauczyciele nadal będą spotykać się na próbach, zatem jest szansa, że jeszcze nieraz przy różnych okazjach można będzie ich posłuchać. Chórem dyrygowała Joanna Dawidziuk.

Ewa Magdalena Iwaniak, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot emi

Siemiatycze - Czas kolęd komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się