:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C pochmurno z przejaśnieniami

Ciechanowiec - Zawody w powożeniu

Rózne dyscypliny, Ciechanowiec Zawody powożeniu - zdjęcie, fotografia

Konie arabskie, fryzyjskie, pociągowe i do tego bryczki, powozy – to wszystko można było zobaczyć 17 sierpnia w Ciechanowcu. Tego dnia odbyły się IX Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami. Poza tym można było przejechać się bryczką, posłuchać zespołów regionalnych oraz wiwatów i salw armatnich bractwa kurkowego.

Pięknym powozem przyjechał Edward Tymiński z Tymianki Adamy: - Odżyły stare dzieje. Sympatyczne, miłe. Każdy ma samochód, ale i koni coraz więcej. Powóz, którym tutaj przyjechałem, kupiłem synowi na wesele. To nie zabytek, ale współcześnie robiony. Piękny, prawda? Konie to miłość z dziada pradziada. Ojciec chował i dziadek. Dziadek dla wojska, pod siodło. A ja mam konie piękne, rasy fryzyjskiej. Trudno znaleźć tutaj takie.

Organizatorem zawodów byli: Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Jeździecki Klub Sportowy „Gepard” i Łomżyńsko – Drohickie Bractwo Kurkowe w Ciechanowcu.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

Ciechanowiec - Zawody w powożeniu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się