:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

Brańsk - OSP Chojewo przed jubileuszem

Organizacje pozarządowe NGO, Brańsk Chojewo przed jubileuszem - zdjęcie, fotografia

We wtorek 10 lutego br. odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP w Chojewie. Niby nic ważnego, ponieważ takie zebrania odbywają się każdego roku, ale to miało charakter szczególny. W spotkaniu oprócz licznie zgromadzonych druhów uczestniczył wójt gminy wraz ze swoim doradcą oraz gminny komendant i naczelnik OSP.

Jak zawsze podczas takich spotkań dochodzi do wymiany zdań i weryfikacji poglądów. Nie inaczej było i tym razem, gdzie obecny prezes miejscowej jednostki i naczelnik chcieli zrzec się pełnienia swoich funkcji. Ich decyzje były podyktowane względami osobistymi. Do akcji pojednawczej wkroczył gminny naczelnik OSP.

- Uważam, że to nieładnie i nie przystoi na rok przed wyborami, które odbędą się w jednostkach zmieniać zarząd. Dodatkowo w tym roku przypada jubileusz 50-lecia waszej jednostki. Jak sobie druhowie wyobrażacie świętować po takich roszadach w zarządzie? Obaj jesteście zasłużeni dla miejscowej jednostki i warto godnie oraz z honorem dotrwać do wyborów. Teraz powinniście pomyśleć o jubileuszu, a nie o własnych ambicjach – powiedział Piotr Dołubizno, naczelnik gminny OSP.

Wójt jako nowy samorządowiec na tym terenie uczestniczy w zebraniach po to, żeby poznać środowisko. W Chojewie powiedział: - Dziękuję serdecznie za uzyskane poparcie podczas wyborów samorządowych. Jestem tutaj po to, aby poznać wasze problemy. Wiem, że wieś jest duża, strażacy aktywni i dlatego będę dążył do tego, abyście otrzymali wóz strażacki z prawdziwego zdarzenia. Nie mogę obiecać, że stanie się to natychmiast, ale będziemy robić wszystko, żeby ten czas był jak najkrótszy. Ponadto chętnie się włączę organizacyjnie w wasz jubileusz. Czekam na propozycje i oczekiwania z mojej strony – powiedział Andrzej Jankowski.

Merytoryczna dyskusja spowodowała, że emocje opadły i logicznie zaczęto rozmawiać o ważnych sprawach. A jednak można się dogadać.

Jarosław Usakiewicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. JU

Brańsk - OSP Chojewo przed jubileuszem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się