:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Boćki - Sprawdzian sprawności strażaków

Aktualności - Boćki, Boćki Sprawdzian sprawności strażaków - zdjęcie, fotografia

8 września na boisku przy OSP w Boćkach zebrali się strażacy ochotnicy z gminy. O godz. 13.00 rozpoczęły się bowiem gminne zawody strażackie. Do rywalizacji stanęły 4 drużyny: OSP Wygonowo, OSP Dubno, OSP Andryjanki i OSP Boćki. Strażacy musieli się wykazać w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym i sztafecie 7x 50 metrów z przeszkodami.

Do każdej konkurencji strażacy podchodzili dwa razy. W ćwiczeniu bojowym najlepiej poradziła sobie drużyna z Bociek zdobywając 41,9 pkt, drugi wynik osiągnęli ochotnicy z Dubna z 47,1 pkt, trzecie były Andryjanki z wynikiem 49,8 pkt, a na czwartym miejscu Wygonowo, które zdobyło 65,5 pkt.

W sztafecie z przeszkodami strażacy musieli pokonać m.in. równoważnię, ściankę i rów oraz wykazać się sprytem i szybkością. Najlepiej ta sztuka udała się strażakom z Bociek, którzy w tej konkurencji zdobyli 62,4 pkt, za nimi uplasowali się ochotnicy z Andryjank zdobywając 66,2 pkt, trzeci wynik osiągnęło Dubno (71 pkt), czwarty Wygonowo (71,5 pkt).

Klasyfikacja ogólna zawodów: I miejsce: OSP Boćki (104,3 pkt), II miejsce OSP Andryjanki (116 pkt) III miejsce OSP Dubno (118,1 pkt) na czwartym miejscu rywalizację zakończyło OSP Wygonowo (137 pkt).

Rywalizacja pokazała, że w służbie strażaka bardzo ważna jest sprawność, znajomość sprzętu i jego obsługi. Najważniejsze jest jednak przygotowanie, m.in. poprzez zawody, aby w codziennej pracy przy pożarach nie zabrakło strażakom wiedzy i umiejętności.

- Zawody takie jak te mają na celu sprawdzenie druhów i wyłonienie reprezentantów do startu w zawodach wyższego szczebla. Pokazaliście wszyscy, że potraficie prowadzić skuteczne działania pożarnicze i to jest najważniejsze. Wystarczy poprawić małe niedociągnięcia i wyeliminować drobne błędy i bez żadnych problemów możecie wystartować w zawodach powiatowych - powiedział do zebranych Komendant PSP w Bielsku Podlaskim, Jan Bartoszuk.

Przypomnijmy, że zawody powiatowe odbędą się 22 września na Stadionie Miejskim w Bielsku Podlaskim. Trzymamy kciuki za zawodników z Bociek i życzymy powodzenia.

Trzeba przyznać, że zawodom dopisała piękna słoneczna pogoda oraz wyjątkowo duże zainteresowanie publiczności. Sędzią głównym zawodów był st. kap. Marcin Sawicki. Relacjonował wydarzenia i prowadził zawody Michał Sac.

Joanna Lange, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. JL i Ewelina Rynans

Boćki - Sprawdzian sprawności strażaków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się