:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Boćki - II Turniej Niepodległości

Sport_archiwum, Boćki Turniej Niepodległości - zdjęcie, fotografia

Już po raz drugi, z okazji Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy gminy Boćki zostali zaproszeni na Turniej Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Boćki.

Rozgrywki w piłce siatkowej odbyły się 17 listopada, na sali Zespołu Szkół w Boćkach. Do tegorocznej rywalizacji stanęło sześć zespołów: sołectwo Sielc, sołectwo Solniki, kadra pedagogiczna ZS w Boćkach, KP Bocian Boćki juniorzy, zespół folklorystyczny Klekociaki oraz drużyna Gimnazjum i przyjaciele. Sportowe zmagania obserwowali: Kazimierz Pietraszko – dyrektor ZS w Boćkach, Anetta Malinowska – zastępca dyrektora, dzięki uprzejmości których możliwe było zorganizowanie zawodów, a także Marta Tymińska-Malinowska – dyrektor GOK-u w Boćkach i Stanisław Derehajło – wójt gminy Boćki.

- Rozgrywki przeprowadziliśmy dwuetapowo. Najpierw mecze w grupach, a następnie walka o poszczególne miejsca. W tym roku najlepsza okazała się drużyna z Sielca, która została nagrodzona pucharem. Natomiast na kolejnych miejscach uplasowali się: KP Bocian Boćki, nauczyciele, uczniowie gimnazjum, zespół folklorystyczny i zawodnicy z Solnik – opowiadał Michał Łukaszewicz, animator sportowy kompleksu boisk Orlik.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko przy Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach, gdzie wraz z Józefem Deniziakiem – akordeonistą Klekociaków oraz Zytą Hryń-Michalską – nauczycielką muzyki ZS w Boćkach, a także chórem szkolnym, zebrani zaangażowali się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

- Cieszymy się, że po raz drugi udało nam się zorganizować Turniej Niepodległości, co nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie dyrekcji Zespołu Szkół w Boćkach oraz animatorów: Michała Łukaszewicza i Marcina Jakubowskiego, a także drużyn, które tak chętnie uczestniczyły w tym święcie. Mamy nadzieję, że to spotkanie na stałe wpisze się w kalendarz imprez gminy Boćki – komentuje jedna z organizatorek.

Ewelina Rynans, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. ER

Boćki - II Turniej Niepodległości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się