:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Boćki - Gmina przejmie wodociągi?

Samorządy , Boćki Gmina przejmie wodociągi - zdjęcie, fotografia

- Ludzie mnie pytają, mówią, że Zygmunt odchodzi, a ja nic nie wiem. Nic się nie mówiło na ten temat –temat wodociągów na ostatniej sesji rady gminy Boćki wywołała radna Krystyna Piotrowska.

- Jest konflikt – odpowiadał wójt Stanisław Derehajło. - Wodociągi chcą większe pieniądze, o 50.000 zł rocznie więcej, bo są większe koszty. Ja nie wyrażam na to zgody, bo nam się to po prostu nie opłaca. I też to nie są takie koszty, jak prezes Kłosek (prezes Wodociągów Podlaskich – dop. AK) przedstawia. Nie możemy dojść do porozumienia już od pół roku i kontaktu z prezesem też nie mam. Wobec powyższego oni eksploatują wodociąg nie mając umowy i nie wystawiają nam rachunku. Zaginęli mi w akcji.

- No ale skoro my zatrudniamy ludzi i używamy nasz sprzęt, to koszty na samorząd się rozkładają.

- Spróbujemy się dogadać, jak uda się nawiązać kontakt. Płacimy im 9,5 tys. netto miesięcznie, możemy płacić tysiąc różnicy, a nie tak jak pan prezes chce. Te pieniądze, co im płacimy, też mnie niepokoją, np. miesięczny czynsz 5 tys. za biuro w Bielsku i wiele takich innych rzeczy. A pan prezes zapomniał chyba, albo nie rozumie, że my jesteśmy współwłaścicielem wodociągów. Z jednej strony jesteśmy klientem, a z drugiej współwłaścicielem i pracodawcą pana prezesa. A kiedy mówię: panie prezesie, proszę zgłosić się do przetargu na oczyszczalnię w Boćkach, ponad 3 miliony złotych pan prezes zarobi, to pan prezes mówi, że nie. A ma i koparki i inny potrzebny sprzęt. Jakiś taki dziwny sposób myślenia. Drugi problem mamy z wodociągiem Oleksze, gdzie negocjujemy z wójtem gminy Orla, by zaproponował tamtejszej radzie gminy, by zastosowała dla nas inną, niższą stawkę. Koszty za płukanie sieci, konserwacje itd. realnie my ponosimy.

Cena za metr sześcienny wody w gminie Boćki to 2,59 zł, opłata abonamentowa 3,78 zł. Opłata za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 153,75 zł. Ceny obowiązują do końca kwietnia 2014 r.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz fot. KDN

Boćki - Gmina przejmie wodociągi? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się