:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Boćki - Festyn rodzinny

Aktualności - Boćki, Boćki Festyn rodzinny - zdjęcie, fotografia

Naleśniki można jeść ze szpinakiem, serem feta, brzoskwiniami, serem ze szczypiorkiem, konfiturami z migdałami. Tak twierdzili, a nawet serwowali chętnym podczas Festynu Rodzinnego w Boćkach uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce. Stoisko szkolne obsługiwali między innymi Ania i Jurek z I klasy Technikum Żywienia.

Można było jeszcze skosztować, na innych stoiskach, bigosu, kiełbasek, ciasta. I wylicytować piłkę z podpisem piłkarza Jagiellonii Białystok Tomasza Frankowskiego oraz obraz ”Maska wenecka”. Pieniądze z licytacji (piłka 250 zł, obraz 50 zł) zasiliły konta szkolnego koła Caritas i ZOL w Bacikach.

2 czerwca odbył się w Boćkach II Festyn Rodzinny. Od 13.00 na placu przy szkole na scenie można było oglądać występy różnych zespołów, wziąć udział w konkursach. Dzieci mały swój plac zabaw. Wybrano „Najbardziej Rodzinną Rodzinę”, a Sławomir Dworakowski pokazywał jak można z pnia drzewa wyrzeźbić postacie. Kolejka chętnych do oddania krwi ustawiła się przed specjalnym krwiobusem. Tutaj jednym z pierwszych był wójt gminy.

Lekką konsternację powodowali policjanci z Bielska Podlaskiego. Przy sklepie Arhelan zatrzymywali pojazdy, by wraz z uczniami gimnazjum pouczać jadących, że warto jadąc autem, jak głosiły hasła na transparentach, „zachować trzeźwy umysł” i „trzymać fason”.

Impreza odbywała się w zmiennej pogodzie. Deszcz nie przeszkadzał motocyklistom, którzy kursowali wożąc chętnych, szczególnie dzieci, zachwycone jazdą wielkimi dwukołowcami.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. JP

Boćki - Festyn rodzinny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się