:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Boćki - Ekumeniczny Wieczór Kolęd

Religia, Boćki Ekumeniczny Wieczór Kolęd - zdjęcie, fotografia

Kolędowanie w duchu ekumenii rozbrzmiewało w drugą sobotę Nowego Roku w murach Zespołu Szkół w Boćkach. Po raz dwudziesty wójt gminy Boćki przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Boćkach zorganizował „Ekumeniczny Wieczór Kolęd”, łączący wykonawców jak i publiczność różnego pokolenia, wyznania, czy upodobań muzycznych.

W atmosferę spotkania zebranych wprowadziła Orkiestra Dęta z Bociek grając kolędę „Mędrcy Świata, Monarchowie”, po której dyrekcja GOK-u w Boćkach przywitała uczestników i publiczność.

Wystąpiły przedszkolaki z grupy 3 i 4-latków z ZS w Boćkach, przygotowane przez Ewę Sajewicz i Paulinę Łochnicką. Chór szkolny z ZS w Boćkach zaprezentował kolędy: „Ach, ubogi żłobie” i „Hej w dzień narodzenia”. Po nim wystąpiły kolędniczki z Bielska Podlaskiego, w składzie: Patrycja Sędziak, Adriana Szuj, Katarzyna Wasiluk, Dominika Kulig i Daria Jakimiuk.

Kolejno na scenie pojawił się chór SP w Andryjankach pod kierownictwem Zyty Hryń-Michalskiej oraz dzieci z 3 klasy ZS w Boćkach, które przygotowane przez Alicję Bociuk, zagrały na flażoletach dwie kolędy.

Na półmetku koncertu zaprezentował się zespół kolędników w barwnych przebraniach z Ruchu Światło Życie i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także Męski Zespół „Kuranty” prowadzony prze Alinę Niegierewicz. „Kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Ewa Lipińska, natomiast chór parafii prawosławnej prowadzony przez dyrygentkę Elżbietę Zdrojewską przygotował cztery utwory.

Klub Seniora „Róże Jesieni” porwał publiczność nietypowym „miksem” kolęd, w tym śpiewanych w kilku językach, a zespół „Wasiloczki” z Bielskiego Domu Kultury przybliżył dwa utwory: "Oj„na mory mory” oraz „W stronie ludiejskoj”.

Zwieńczeniem koncertu był występ zespołu folklorystycznego Klekociaki, po którym Stanisław Derehajło – wójt gminy Boćki złożył wszystkim życzenia, a następnie zaprosił zgromadzonych do wykonania kolędy „Bóg się rodzi”. Wspólne jej śpiewanie jest już tradycją wieńczącą wszystkie występy podczas Ekumenicznego Wieczoru Kolęd.

- Ekumeniczny Wieczór Kolęd to największa impreza zamknięta, organizowana przez GOK. To dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół w Boćkach możemy zebrać w jednym miejscu tylu uczestników, ale także licznie zgromadzoną publiczność. Co roku staramy się zapraszać nowe zespoły, ale także na stałe współpracujemy z niektórymi wykonawcami. W tym roku mieliśmy okazje gościć zespól „Kuranty”, który po raz pierwszy pojawił się na koncercie – podsumowała wydarzenie Marta Tyminska-Malinowska, dyrektor GOK w Boćkach.

Ekumeniczny Wieczór Kolęd w Boćkach zawsze organizowany jest w okolicach tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan, który w tym roku przypada w dniach 19-26 stycznia.

Ewelina Rynans, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. ER

Boćki - Ekumeniczny Wieczór Kolęd komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się