:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Bocian Boćki przed wiosną

Dziewiąte miejsce na półmetku rozgrywek, 3 wygrane, 7 porażek to bilans graczy Bociana Boćki w I grupie podlaskiej "A" klasy. Bramki: 16 - 23. Dwa zwycięstwa Bocian odniósł na swoim boisku, jedno na wyjeździe.

Wyniki: 1:2 z Orłem Kleszczele, 1:2 z Kolejarzem Czeremcha, 1:3 z Iskrą Wyszki, 1:5 z Husarem Nurzec Stacja, 1:2 z COKiS-em Ciechanowiec, 4:1 z Błyskawicą Dubicze Cerkiewne, 5:2 z BKS Jagiellonią Białystok, 0:3 z Turem II Bielsk Podlaski, 1:3 z Puszczą II Hajnówka, 1:0 z Pionierem Brańsk.

Strzelcy bramek: Marcin Jakubowski 5, Adam Cylwik 5, Andrzej Orzechowski, Michał Chmur 2, Maciej Kuczyński, Paweł Borysiewicz, 1 samobójcza.

Podstawowy skład: Szymczuk - Brzostowski, Orzechowski, Łukasiewicz, W. Jakubowski - Dworakowski, Borysiewicz, Osmólski, Kuczyński - M. Chmur, Arciuszkiewicz, M. Jakubowski.

Jesienią grali też: Łukaszuk, Grodzki, S. Chmur, Kulik, Szczech, Turkowicz, Tuszewicki, Tatarczuk.

Marcin Jakubowski - zawodnik Bociana oraz trenujący w Boćkach młodzież odbył na początku sezonu staż trenerski w Danii, w klubach z Hjorring i Aalborga. Opiekunem stażu był były reprezentant tego kraju Flemming Nielsen. Wyjazd był możliwy dzięki Agencji Marketingu Sportowego Max - Sports i sfinansowany z pieniędzy unijnych w ramach programu "Leonardo da Vinci".

Jednak w tabeli pozycja boćkowskich graczy nie jest ciekawa - IX miejsce na XI drużyn. Plasujące się na ostatnim miejscu rezerwy Puszczy Hajnówka mają tylko 3 punkty mniej. Przez sporą część jesiennej rundy Bocian okupował ostatnie miejsce. Również w ubiegłym sezonie zajął w tabeli "A" klasy ostatnią lokatę (zaledwie 4 zwycięstwa na 30 spotkań), lecz spadku do niższej klasy nie było, bo nastąpiła reorganizacja rozgrywek. Przyczyna takiego stanu - zbyt wąska kadra, sprawy zawodowe zawodników i związane z nauką, niewystarczające finanse. Mimo to drużynę trzyma kilku zapaleńców, którym od lat los boćkowskego klubu nie jest obojętny - sami zbierają się na mecze, organizują wyjazdy, prowadzą treningi i klubowe sprawy.

Cel rewanżowej rundy rozgrywek - poprawić jesienny bilans.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz

Bocian Boćki przed wiosną komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się