:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Bielsk i Hajnówka wspólnie starają się o pieniądze

Samorządy , Bielsk Hajnówka wspólnie starają pieniądze - zdjęcie, fotografia

Rada Miejska Bielska Podlaskiego na nadzwyczajnej sesji 16 listopada jednogłośnie wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia z Hajnówką w sprawie przygotowania i realizacji projektu „Budowa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie miast Bielsk Podlaski i Hajnówka”.

Bielsk przygotował dokumentację projektową na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) przy ul. Studziwodzkiej i Torowej. W ramach projektu ma powstać nowy budynek kontenerowy, magazyny na surowce i sprzęt, plac manewrowy, ścieżki edukacyjne, infrastruktura drogowa.

Wraz z pojawianiem się możliwości pozyskania środków zewnętrznych władze Bielska uznały, że dofinansowanie otrzymać mogą projekty o szerszym zasięgu i wspólny projekt z Hajnówką miałby szansę na lepszą punktację wg NFOŚiGW.

Szacunkowa wartość projektu pn. „Budowa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych na terenie miast Bielsk Podlaski i Hajnówka” to 6 mln zł, z czego na Bielsk miałoby przypadać 3,5 mln.

- Ja się cieszę z tej inwestycji, oby się udała. Mieszkam w tej dzielnicy i widzę, że teren gdzie jest obecnie PSZOK jest nieuporządkowany. Zależy mi na tym, aby proces składowania i odbiór odpadów przebiegał sprawniej i w bardziej estetycznych warunkach – przyznał radny Tomasz Hryniewicki z klubu radnych Dla Bielska.

Jaco, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. (Jaco)

Bielsk i Hajnówka wspólnie starają się o pieniądze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się