:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  0°C

Biblioteka w kinie

Samorządy , Biblioteka kinie - zdjęcie, fotografia

Gmina Ciechanowiec otrzyma 2 miliony zł dofinansowania na remont budynku kina, w którym będzie gminna biblioteka. Dotacja to efekt konkursu w ramach programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Infrastruktura bibliotek 2016 - 2020".

W ramach tego naboru wpłynęło 259 wniosków, w tym wniosek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu na projekt o nazwie "Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku kina na bibliotekę publiczną w Ciechanowcu, wraz z wyposażeniem filii w Winnej - Poświętnej". Do dofinansowania zakwalifikowano 89 wniosków. Wniosek ciechanowiecki uplasował się na IV miejscu na liście wniosków rozpatrzonych pozytywnie.

- Przebudowa biblioteki to przyszły rok. W tym roku musimy dopiąć sprawy dokumentacyjne, związane m.in. z projektem architektonicznym, który trzeba zmienić oraz pozwoleniami na budowę. Prawdopodobnie trzeba będzie dobudować nowe skrzydło budynku i wejść z budową na sąsiednią działkę, od strony zalewu. Biorąc pod uwagę dzisiejszy kosztorys, jako samorząd dokładamy do tego ok. 300 tysięcy zł. Trudno powiedzieć, czy w przyszłym roku, po rozstrzygnięciu przetargu, kwoty dotacji i wkładu własnego będą identyczne, jak obecnie. Najważniejsze, że udało nam się uzyskać dofinansowanie, po kolejnej próbie ubiegania się o nią - powiedział Mirosław Reczko, burmistrz Ciechanowca.

Zakres prac remontowych jest szeroki - m.in. wnętrze, elewacja zewnętrzna, okna, drzwi, elektryka, kanalizacja, dach.

Na zdjęciu dzisiejszy budynek kina.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Biblioteka w kinie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się