:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C lekkie zachmurzenie

Będą obrazki na na budynku starostwa – rzutnik za 20.000

Samorządy , Będą obrazki budynku starostwa rzutnik - zdjęcie, fotografia

Na koniec sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego 28 marca radni opozycji zadawali staroście wiele pytań. M.in. o rzutnik do wyświetlania obrazków na budynku starostwa

 Radny Zduniewicz pytał o remonty dróg powiatowych i możliwości ich finansowania, które nie zostały podane do wiadomości rady. Które odcinki dróg powiatowych będą remontowane i odbudowywane, a uszkodzonych po zimie jest 7 km w gminie Siemiatycze, w gminie Mielnik prawie 3 km, w Grodzisku 2,5, w Nurcu Stacji prawie 1 km, a pozostałych gminach od 200 do 500 metrów.

 - Chcę wiedzieć, która droga będzie naprawiana, która odbudowywana i według jakiego klucza będzie wybór ich kolejności – pytał Bogusław Zduniewicz. – Także chcę wiedzieć po co ma być zakupiony projektor do wyświetlania obrazów na ścianie budynku starostwa, chyba w planie jest przeznaczone na to 20 tysięcy złotych?

       Radny Mikołaj Żabiński postulował o instalację na ulicy Wysokiej przy nowych blokach oświetlenia ulicznego. Po raz kolejny apelował o przebudowę ulicy Słowiczyńskiej. Franciszek Żero interesował się powstaniem w Bacikach Dalszych Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Osób Dorosłych. Przypomniał, że wcześniej zadecydowano o powstaniu tam ośrodka psychiatrii dziecięcej.

       - Czy ta zmiana została uzgodniona z zarządem województwa? I drugie pytanie to, czy nie moglibyśmy sprawozdań otrzymywać dwa dni wcześniej drogą mailową, abyśmy mogli z nimi się zapoznać wcześniej?

       Odpowiedzi starosty:

       - Jeśli chodzi o remonty dróg, to w tym roku powolne rozmarzanie spowodowało w tym okresie szczególne zniszczenia. Trudno się jednak zgodzić ze stwierdzeniem, że ich stan jest tragiczny. Z tym problemem zapoznaliśmy się. Oczywiście takie naprawy np. w zasypywaniu wyrw, tak aby umożliwić przejazdy ludziom będziemy wykonywać na bieżąco, natomiast naprawy poważniejsze musimy rozważyć, wybrać te najgorsze i w pierwszej kolejności je naprawić. Wszystko będzie zależeć od możliwości finansowych. Jeśli chodzi o oświetlenie przy nowych blokach, to zadanie należy do miasta. Prowadzę rozmowy z burmistrzem odnośnie ulicy Słowiczyńskiej, projekt będziemy robić. Myślimy też o ulicy Kościuszki. Była zgoda na otworzenie psychiatrii w Bacikach, ale brak fachowców przesądził o tym, że nie doszło to do skutku. Zarząd województwa wyraził zgodę na zmianę przeznaczenia ośrodka na Ośrodek Rehabilitacji dla Osób Dorosłych. Sprawozdania w formie mailowej możemy przesyłać.

       - Rzutnik jest pomysłem zarządu powiatu siemiatyckiego – wyjaśniał wicestarosta Marek Bobel – związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dobrze przeprowadzony przetarg na remonty sfinksów pozwolił zaoszczędzić 28 tysięcy złotych. Rzutnik będzie wykorzystywany na przykład podczas święta niepodległości poprzez wyświetlanie flagi narodowej. Być może będą komunikaty związane z jakimiś ostrzeżeniami. Różne pomysły mogą się pojawiać.

       - Tym razem opozycja jest usatysfakcjonowana odpowiedziami – powiedział radny Zduniewicz.

Jacek Piotrowski, fot. JP


Będą obrazki na na budynku starostwa – rzutnik za 20.000 komentarze opinie

  • gość 2018-04-10 11:08:17

    Flaga...wyświetlana..., być może jakieś komunikaty..., różne pomysły... Oj bogate te Siemiatycze... A opozycja kupuje ten kit.

Dodajesz jako: Zaloguj się