:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

Akcja "Znicz 2017" - Uwaga na zmiany organizacji ruchu

W Bielsku Podlaskim zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na następujących odcinkach dróg: przy ul. Wojska Polskiego na wysokości cmentarza po obu stronach; dodatkowo będzie tam obowiązywał całkowity zakaz handlu; przy ul. Dubiażyńskiej od skrzyżowania z ul. Prusa do skrzyżowania z ul. Wysockiego; przy ul. Słowackiego od ul. Wojska Polskiego do ul. Dubiażyńskiej; przy ul. Słowackiego od ul. Dubiażyńskiej do ul. Krótkiej i przy ul. Mickiewicza w kierunku Narwi po lewej stronie na odcinku od zakładu "HOOP" do parkingu przy cmentarzu.

W Hajnówce zaplanowano następujące zmiany: po lewej stronie ul. 3 Maja przy drodze 689 w rejonie cmentarza prawosławnego zakaz zatrzymywania się obowiązywał będzie na odcinku 200 m. Na ul. Mikołaja Reja w rejonie cmentarza - zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy. Na ul. Celnej po prawej stronie, w rejonie cmentarza rzymsko-katolickiego - zakaz zatrzymywania się na odcinku 150 m.

W Siemiatyczach zmiana nastąpi w rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Powstania Styczniowego. 1 listopada na ul. Rogińskiego będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Ciechanowieckiej do ul. Powstania Styczniowego (wjazd od Ciechanowieckiej).

W Łosicach zakaz zatrzymywania się obowiązywał będzie przy całej ul. Bielskiej i prawej stronie (w kierunku Radzymina) ul. Lubelskiej.

Na terenie działania KPP w Wysokie Mazowieckie obowiązywać będą następujące zmiany: w Sokołach ul. Kościelna stanie się ulicą jednokierunkową z wjazdem od ul. Rynek Mickiewicza; w rejonie cmentarza w Rosochatem Kościelnem wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się i postoju po lewej stronie drogi (od kościoła w kierunku Czyżewa).

Przeważnie zmiany te będą obowiązywały w okresie od 27 października do 2 listopada. Niemniej jednak należy uważać na nowe tymczasowe znaki drogowe. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci.

Policjanci będą też prowadzić wzmożone kontrole pod kątem stanu trzeźwości kierujących i stosowania się do znaków drogowych. Zwrócą też uwagę na pieszych - przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmroku, poza obszarem zabudowanym, ale nie zaszkodzi i w obszarze zabudowanym.

Komendant KPP Siemiatycze, podisnp. Tomasz Wyszkowski, przypomina:

- Należy pamiętać, aby prowadzić auto z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ten ruch jest znacznie większy, w miejscach gdzie tych samochodów jest dużo, z zachowaniem niezbędnego odstępu między pojazdami. Ważne jest, by w trasę wyjechać sprawnym samochodem. Zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy, gdzie mogą obowiązywać zakazy zatrzymywania się. Czasami warto też rozważyć kwestię skorzystania z komunikacji miejskiej czy po prostu przespacerowania się na cmentarz.

Dodaje też, że na cmentarzach pojawić się mogą również złodzieje:

- Nie bierzmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w autach, w widocznych miejscach. Kiedy wybieramy się na groby bliskich w oddalone miejsca pamiętajmy, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem i kradzieżą.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu 31 października i 1 listopada w godz. 8.00-22.00 obowiązywać będzie zakaz ruchu na drogach samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz


Akcja "Znicz 2017" - Uwaga na zmiany organizacji ruchu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się