:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

30-lecie pracowni plastycznej Koloryt w Bielsku Podlaskim

Wernisaże - spotkania , lecie pracowni plastycznej Koloryt Bielsku Podlaskim - zdjęcie, fotografia

We czwartek 28 września w Bielskim Domu Kultury uroczyście obchodzono 30-lecie pracowni plastycznej Koloryt, która działa przy BDK od 1987 roku. Urzędnicy różnej maści oraz zaproszeni goście składali życzenia i kwiaty na ręce Maryli Babulewicz, która jest założycielem i kierownikiem pracowni. Na uroczystości nie zabrakło urodzinowego tortu, podarków oraz piosenek w wykonaniu Artura Leszczyńskiego.

W pracowni prowadzone są warsztaty z grafiki, malarstwa, batiku, tkaniny oraz rękodzieła artystycznego.

- Uczestnicy pracowni kontynuują swoje pasje artystyczne w Liceum Plastycznym w Supraślu i na studiach artystycznych. Są studentami i absolwentami takich kierunków jak: scenografia teatralna, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz i krajobrazu, urbanistyka i grafika komputerowa – mówiła Maryla Babulewicz.

Młodzi plastycy z „Kolorytu” wielokrotnie uczestniczyli w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

O samej Maryli Babulewicz współpracownicy mówią, że potrafi zrobić coś z niczego. Sama też jest głównym scenografem większości imprez odbywających się w Bielskim Domu Kultury.

(Jaco), Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz

30-lecie pracowni plastycznej Koloryt w Bielsku Podlaskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się