:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C pochmurno z przejaśnieniami

150 lat szkoły w Sarnakach

Szkoły - edukacja, szkoły Sarnakach - zdjęcie, fotografia

19 maja społeczność szkoły w Sarnakach świętowała 150 - lecie istnienia szkoły, 90. rocznicę położenia kamienia węgielnego pod budowę najstarszej części szkoły oraz 10 rocznicę nadania placówce imienia Bohaterów Akcji V2.

Uroczystości rozpoczęły się mszą święta, złożeniem kwiatów pod pomnikiem na miejscowym skwerze oraz spotkaniem w szkole. Jednym z uczestników był były żołnierz Armii Krajowej, uczestnik słynnej akcji przechwycenia i rozpracowania niemieckiej tajnej broni V-2, mjr Tadeusz Sobieszczak ps. „Dudek”. Byli także potomkowie innych uczestników akcji.

Wśród zaproszonych gości, witanych przez dyrektorkę Barbarę Michoń, byli min: kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlacach Marek Renik, Katarzyna Klimiuk z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wicestarosta powiatu łosickiego, księża miejscowej parafii, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, wójt Andrzej Lipka, obecni nauczyciele i pracownicy. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili historię szkoły sięgającą XIX wieku.

Zakończeniem Święta Szkoły był poczęstunek i wspomnienia, których nie brakowało uczestnikom przybyłym na uroczystości.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

150 lat szkoły w Sarnakach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się