:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Zdrowa żywność będzie produkowana w Siemiatyczach ?

Przedsiębiorczość, Zdrowa żywność będzie produkowana Siemiatyczach - zdjęcie, fotografia

W Siemiatyczach mają pojawić się nowe miejsca pracy. W ubiegły wtorek burmistrz Piotr Siniakowicz podpisał list intencyjny z Michałem Czerwińskim, prezesem Purella Food Sp. z o.o.

       Plany przedstawione przez przedstawiciela firmy, Michała Czerwińskiego obejmują wybudowanie zakładu produkcyjnego i magazynów, gdzie zatrudnienie mogłoby znaleźć ok. 30 osób. Firma chce nawiązać też współpracę z lokalnymi dostawcami warzyw i owoców. Na zatrudnienie mogą liczyć technolodzy żywności oraz osoby mające doświadczenie w pracy przy produkcji żywności. Co zadecydowało o wyborze Siemiatycz, jako głównej lokalizacji budowy zakładu?

      - Muszę powiedzieć, że hasło: Siemiatycze przedsiębiorcze i przyjazne to jest coś, co idealnie oddaje charakter miasta. Rzeczywiście od samego początku czuliśmy się tu dobrze –mówił Michał Czerwiński. - Strefa, którą macie stworzoną, dostęp do dróg nr 19 i wojewódzkiej 640 są bardzo ważne z punktu widzenia producenta, który musi dowozić swoje produkty w każdy region Polski.

      Podpisanie listu intencyjnego to początek drogi. Kiedy odbędzie się rekrutacja pracowników? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku.

      - Nasz plan zakłada, że zakończymy kwestię finansowania tego projektu do końca tego roku tak, żebyśmy mogli podpisać umowy z wykonawcą budowy i rozpocząć proces zamawiania maszyn. Mamy nadzieję, że to będzie styczeń, luty przyszłego roku. Tak żeby do końca roku można było powiedzieć, że zakład jest przygotowany do uruchomienia produkcji. Okres rekrutacji planowany jest na przełom 3 i 4 kwartału przyszłego roku – mówił Czerwiński.

 

      Firma Purella Food Sp. z o.o. funkcjonuje na polskim rynku spożywczym od 2015 roku, a jej działalność koncentruje się na produkowaniu przekąsek typu „superfood” oraz szeroko pojętej zdrowej żywności. W 2017 r. zdobyła Nagrodę Rynku Spożywczego w kategorii Innowator Rynku Spożywczego. Przedsiębiorstwo związane jest z Ewą Chodakowską, to dla niej stworzyło koncept marki zdrowych przekąsek, którą firmuje swoim nazwiskiem znana trenerka. Tak powstała marka BE RAW.

      Zakład ma powstać przy ul. Kościuszki.

      Eleni Kryńska, fot EK

Zdrowa żywność będzie produkowana w Siemiatyczach ? komentarze opinie

 • gość 2018-10-09 16:48:52

  Kiełbasa wyborcza........ Rozliczymy z tych rzeczy Pana Siniakowicza jak wygra.............. Przez 8 lat zadnego nowego zakładu...... Wstyd.

 • Magda - niezalogowany 2018-10-09 19:48:29

  Te pan sie tak nie irytuj. Rozliczyć to ty mozesz, ale pita za 2018

 • gość 2018-10-09 19:53:25

  Super! Gratulacje!!! :) Jak znam życie, to zaraz trole kontrkandydata się zlecą hejtować. Masakra te wybory

 • Sadziak z Sadów - niezalogowany 2018-10-09 22:26:39

  Zdrowa żywność? A co produkują obecne zakłady? Się uśmiałem z tego tytułu. Buhaha.

 • kazik - niezalogowany 2018-10-10 09:21:34

  zdrowa żywność w toksycznym miasteczku - dobre

 • To dobrze - niezalogowany 2018-10-11 10:17:21

  Kupno/dzierżawa działki, projekt, pozwolenia na budowę, budowa, odbiory, wyposażenie w linie produkcyjną, zaplecze biurowe i rekrutacja pracowników? Poważnie? Czy może wynajmiecie na rondzie lokal w piwnicy, wstawicie blender i maszynkę do mielenia mięsa?

 • gość 2018-10-11 13:48:14

  Firma Purella Food: -Rok założenia 2015r. -Kapitał zakładowy: 6.500zł. -Zysk za rok 2017r. - 213.148 zł. Przecież to kiełbasa wyborcza Pana Siniakowicza............. Nawet na projekt nie maja kasy.... nie mówię o budowie....... i o wyposażeniu. Panie Siniakowicz nie rób z mieszkańców idiotów......

Dodajesz jako: Zaloguj się