:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Wystawa fotograficzna w rezerwacie

Wernisaże - spotkania , Wystawa fotograficzna rezerwacie - zdjęcie, fotografia

21 września nieopodal Białowieży w pawilonie edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego BPN miał miejsce wernisaż wystawy fotograficznej Tomasza Czykwina pt. "Ryś - dziki sąsiad".

       Tomasz Czykwin urodzony w Hajnówce, mieszka w Werstoku, na skraju Puszczy Białowieskiej. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął 4 lata temu. Jak twierdzi, początkowo więcej obserwował i nosił sprzęt niż fotografował. W ten sposób stopniowo wchodził w tajniki świata przyrody i fotografii. Częste spotkania z rysiami zaowocowały kilkudziesięcioma wyjątkowymi zdjęciami, które zostały zaprezentowane na wystawie. Każda fotografia z tym pięknym kotem była opatrzona tabliczką z krótkim opisem. Dodatkowo pan Tomasz starał się przybliżyć historie powstałych zdjęć.

 

 - Co do wystawy, to było tak, że w pewnym momencie miałem niechęć do fotografii i ogólnie miałem tzw. ciężkie dni. Jednak później miałem taki impuls, iż to coś więcej niż tylko obserwacja i postanowiłem zrobić coś o wilku. Jednak odstawiłem wilka na bok i poszedłem w kierunku rysia. Padło hasło, że pawilon edukacyjny jest wolnym miejscem do zagospodarowania na wystawy, więc zadziałałem. Wybrałem zdjęcia, które mają duchowość, a opisy zostawiłem na sam koniec. Cieszę się, że jest to owoc mojej ciężkiej pracy, która została zbudowana na własnym zaangażowaniu - powiedział autor.

 Wystawę można oglądać do końca roku 2018 r. w pawilonie edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego BPN.

 Andrzej Janiuk, fot AJ

 

Wystawa fotograficzna w rezerwacie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się