:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Wybuch butli gazowej. Zginął starszy mężczyzna.

Pożary - straż, Wybuch butli gazowej Zginął starszy mężczyzna - zdjęcie, fotografia

9 września ok. godz. 8.20 w domu jednorodzinnym przy ul. Spiżowej Hajnówce doszło do wybuchu gazu. Wybuch był na tyle silny, że dom częściowo się zawalił. Niestety, w środku był mieszkający tam 80-letni mężczyzna. Ratownicy odnaleźli poszkodowanego przysypanego gruzem. Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon mężczyzny.

 - Z uwagi na specyfikę zdarzenia na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej z Łomży - mówi rzecznik prasowy hajnowskiej straży, zastępca komendanta, mł. bryg. Grzegorz Bajko. - W zdarzeniu brało udział łącznie 11 zastępów straży pożarnej, 33 ratowników: 4 zastępy z JRG w Hajnówce, zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Białymstoku , Grupa Operacyjna z KW PSP w Białymstoku, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza PSP z Łomży, zastępy z OSP Mochnate i Nowokornino, Wojskowa Straż Pożarna z 2.RBLog Skład Hajnówka. Oczywiście pracowaliśmy w miarę możliwości, z zachowaniem bezpieczeństwa ratowników. Wykorzystaliśmy kamery termowizyjne. Działania zakończyliśmy po godz. 16.

        - W domu nikogo więcej nie było, żona mężczyzny akurat wyszła z domu - poinformował nas komendant policji w Hajnówce, nadkom. Bartosz Lorenc - Na skutek wybuchu zawalił się strop, mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

        Prokuratura Rejonowa w Hajnówce wszczęła śledztwo:

        - Postępowanie prowadzone jest w kierunku spowodowania eksplozji, w wyniku której śmierć poniósł człowiek - mówi Jan Andrejczuk, prokurator rejonowy w Hajnówce. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu tragedii, przed godz. 8 zmarły wymienił przy kuchence pustą butlę gazową na pełną. Potem położył się na wersalce. Jego żona wyszła z domu. Po godz. 8 doszło do eksplozji. Była tak silna, że zawaliła się ściana i strop budynku. Dopóki nie będzie opinii biegłego z zakresu pożarnictwa, nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie o przyczyny.

        Zlecono sekcję zwłok, która odpowie na pytanie, co było przyczyną zgonu mężczyzny.

        Nadzór budowlany zdecydował, że budynek, który groził zawaleniem w niedzielę został rozebrany. Eksplozja nie zagroziła sąsiednim budynkom.

            ak, fot. kpt. Mariusz Kobać, KP PSP w Hajnówce i KPP Hajnówka

Wybuch butli gazowej. Zginął starszy mężczyzna. komentarze opinie

  • gość 2018-09-11 13:47:21

    tak to jest jak sie dziadek bierze za wymiane butli , chyba że ten kto wymieniał mu butle tak "zainstalował" że się gaz ulatniał. Trzeba sprawdzić kto mu dostarczył te butle.

Dodajesz jako: Zaloguj się