:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Wybory 2018 - Jeden kandydat na burmistrza Siemiatycz już zadeklarowany

Wybory samorządowe 2018, Wybory Jeden kandydat burmistrza Siemiatycz zadeklarowany - zdjęcie, fotografia

W tym roku dobiegnie końca kadencja samorządów. Będziemy znowu wybierać wójtów, burmistrzów, radnych. W Siemiatyczach już od dłuższego czasu krążą plotki na temat spodziewanych kandydatów, ale oficjalnie nikt do tej pory się nie określił. O kandydowanie na kolejną kadencję pytamy obecnego burmistrza Piotra Siniakowicza.

 - Czy będzie Pan kandydował na burmistrza Siemiatycz?

 - Oczywiście. Mimo ośmiu blisko lat pełnienia tej funkcji, codziennie idę do pracy z takim samym zapałem i radością jak pierwszego dnia po wyborach w 2010 r. Rezygnować powinny osoby wypalone, a mi do tego jeszcze daleko, co z pewnością widać po dynamice zmian w mieście. Kocham swoją pracę, kocham to miasto i chciałbym zrobić jeszcze więcej dla Siemiatycz. Dlatego zdecydowałem się ponownie kandydować na stanowisko burmistrza w najbliższych wyborach samorządowych – mówi Siniakowicz.

 - Jakie wg Pana są pańskie atuty?

 - Mieszkam tu, znam problemy mieszkańców i jestem gotów poddać się ich ocenie. Otrzymuję wiele sygnałów, że sposób pełnienia przeze mnie funkcji jest akceptowany, a mieszkańcy oczekują twórczej kontynuacji rozpoczętych zmian. Przez ostatnie lata udało nam się wspólnie zrealizować wiele ciekawych, ważnych dla mieszkańców projektów. Nowe drogi, place, ścieżki, baza sportowa i rekreacyjna, inwestycje prośrodowiskowe, projekty społeczne, wiele się w Siemiatyczach przez te ostatnie lata zmieniło. Od 2011 roku pozyskaliśmy blisko 40 mln złotych ze środków zewnętrznych, co znacząco odciążyło budżet miasta i pozwoliło rozwinąć skrzydła w zakresie inwestycji. Ten wynik dostrzegli inni – zostaliśmy uznani za gminę, która wzorcowo wykorzystuje fundusze unijne.

 - Więc co planuje Pan na kolejne lata w przypadku wygranej w wyborach?

 - Nadal wiele pozostało do zrobienia. Moją energię pragnę więc wykorzystać do budowania dalszego potencjału miasta. A materiał do budowy jest świetny - Siemiatycze stają się od kilku lat wzorcowym przykładem miasta innowacyjnego, przedsiębiorczego, przyjaznego i proekologicznego. Nie wolno tego zaprzepaścić.

 Chciałbym wdrożyć takie ulepszenia strukturalne, które zagwarantują wysoką jakość życia w przyszłości. Przede wszystkim myślę o doprowadzeniu do końca budowy basenu. Projekt ten jest bliski mojemu sercu, wiem także, że jest oczekiwany przez wielu mieszkańców. Bardzo istotne jest dla mnie również pobudzenie rozwoju gospodarczego i stworzenie nowych możliwości w zakresie aktywizacji zawodowej mieszkańców. Jestem dobrej myśli. Na dzień dzisiejszy mogę zadeklarować, że udało nam się zainteresować Eneris Sp. z o. o. budową elektrociepłowni na biomasę w naszym mieście.

 Prowadzimy również rozmowy ze znanym producentem zdrowej żywności - jest realna szansa, że nowa fabryka powstanie właśnie u nas, a wraz z nią pojawią się nowe miejsca pracy. O konkretnych planach na rozwój Siemiatycz w przyszłej kadencji będę Państwa wkrótce informował, w ramach codziennej pracy, a nie wyłącznie w kampanii wyborczej. Myślę, że do tej pory udało mi się udowodnić, że można prowadzić z mieszkańcami partnerski dialog, a praca burmistrza polega nie na obietnicach bez pokrycia, ale na konkretnych działaniach.
       JN, fot AK /na zdjęciu remont ul. Świerkowej

Wybory 2018 - Jeden kandydat na burmistrza Siemiatycz już zadeklarowany komentarze opinie

  • gość 2018-04-30 12:36:07

    Panie Burmistrzu, czytając artykuł mieszkańcy nic nowego sie nie dowiadują wręcz przeciwnie pozostaje wiele pytań i pozwolę je sobie zadań za pośrednictwem kuriera podlaskiego. 1. Wspomina Pan o basenie - proszę o dokładne wyjaśnienia tego tematu a mianowicie dlaczego początkowa wartość basenu wynosiła 16 mln. dziś 27 mln - ostatnia sesja rady miasta przyjęła zmianę do budżetu w której widnieje taka kwota - tutaj też pytanie dlaczego na BiP-ie UM była podana informacja 20 mln w materiałach do sesji ? Skąd jest finansowanie inwestycji i ile finalnie miasto zapłaci ze środków własnych ? Jaki jest prognozowany koszt utrzymania rocznie takiej inwestycji ?? Czy zmiana w budżecie na 27 mln. nie jest robiona po to żeby za wszelką cenę wyłonić wykonawcę ?? I na końcu czy nas zwyczajnie jest stać na basen ? Bo że taka potrzeba jest to wiadomo. 2. Z ostatniej sesji zwiększenie budżetu na inwestycje pt. wiata na cyplu - początkowo 100 tyś przy wkładzie bodajże 1 tyś zł miasto - dziś 170 tyś i ile finalnie dołoży miasto ? 80 tyś zł ? Czy to nie jest działanie przedwyborcze za wszelką cenę ?? 3. Czy prawdą jest to że seniorzy będą otrzymywać darmową herbatę ?? Jak daleko PR jeszcze sie posunie ? Dlaczego wszystkie działania są pozorne : sadzenie kwiatków itp. gdzie są miejsca pracy ? Ile za Pana kadencji powstało miejsc pracy? ile zostało pobudowanych zakładów pracy ? w porównaniu np. do ostatnich 8 lat w Bielsku Podlaskim ?? 4. Co jest z przystankami na rondzie? wizytówką a okazuje się pośmiewiskiem całego miasta. Czy prawdą jest że zostały postawione bez należytych pozwoleń ? Czy prawdą jest że kwalifikują się do rozbiórki ? kto poniesie związane z tym ewentualne konsekwencje i z jakich środków zostanie zwrócona dotacja pozyskana na postawienie tych przystanków - przy założeniu że zostaną rozebrane ???? 5. Panie burmistrzu proszę o informację kto w ostatnich latach został zatrudniony w Siemiatyckim Ośrodku Kultury i z jakiego klucza ? 6. Na co poszły gdzie i kto jeździł na zagraniczne delegacje z budżetu SOK? jakie są efekty tych wyjazdów ? 7. Pisze Pan o zapale takim samym ? Ten zapał możemy liczyć po aktywności na facebooku ?? 8. 40 mln dotacji przez dwie kadencje ???? to żart ??? Proszę o informację ile środków zewnętrznych pozyskały w podobnych okresie nasze sąsiednie miasta ? ale jeżeli nawet można przyjąć to za sukces to proszę o szczegółowe informację związane z pozyskanymi dofinansowaniami. NIe liczę na odpowiedz bo o braku merytorycznych rozmów już wszyscy sie przyzwyczaili - ale mimo wszystko z góry dziękuję za odpowiedz :) pozdrawiam :)

  • Tadeusz K. - niezalogowany 2018-05-11 15:33:23

    DROGA OD RONDA PRZY POLSERZE DO KOŃCA KOŚCIUSZKI MA BYĆ ZRIOBIONA Niech, starosta, burmistrz, wojt wsiada razem w fure i 10 razy od ronda do konca, od konca do ronda. Czlowieku co mi z wiaty jak ja nie mam jak do pracy dojeżdzać.

  • Zainteresowany - niezalogowany 2018-05-12 15:43:40

    Patrząc na te Wasze komentarze nie spodziewałem się niczego ciekawego i tak też jest. Nie dogodzisz, na szczęście w Siemiatyczach jest tylko garstka takiego nikomu niepotrzebnemu robactwa. Panie Piotrze, jest Pan wielki. Dziękuję za wszelkie zmiany i liczę na kolejne. Pozdrawiam.

Dodajesz jako: Zaloguj się