:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C całkowite zachmurzenie

Reorganizacja ruchu w centrum Siemiatycz do końca czerwca?

Administracja, Reorganizacja ruchu centrum Siemiatycz końca czerwca - zdjęcie, fotografia

Prawie rok po spotkaniu w urzędzie miasta Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna prace przy reorganizacji ruchu na placu Jana Pawła II w Siemiatyczach. 2 maja kierownik rejonu GDDKiA w Bielsku Podlaskim, Jan Dawidziuk i Antoni Timofiejuk z siemiatyckiej firmy Dimex (która będzie wykonywała chodniki, za remont nawierzchni asfaltowej odpowiadać ma Maksbud) raz jeszcze obeszli rondo ustalając co gdzie trzeba zrobić.

        - Mam nadzieję do końca czerwca prace zakończyć – powiedział nam Jan Dawidziuk. – Nic nie zmieniło się w planach od ostatnich ustaleń (sprzed roku w czerwcu – przyp. ak). Nowe przystanki zostają tu gdzie stoją, stare zdemontujemy. Poinformowaliśmy taksówkarzy, że niestety likwidujemy postój taksówek po północnej stronie (koszt zajęcia metra kwadratowego drogi pod postój taksówek GDDKiA wyliczyła na 3 zł dziennie, taksówkarze musieliby rocznie płacić ok. 20.000 zł – przyp. ak). Drzewa zostają. To, które wycięliśmy po wschodniej stronie, było suche, puste w środku. Nie wiem, czy też po zachodniej stronie jednego drzewa nie trzeba będzie wyciąć, ale to w trakcie prac nam wyjdzie.

        Miejsc parkingowych ma być więcej. Od wjazdu na Plac Jana Pawła z Grodzieńskiej pierwsza ma być zatoka autobusowa, potem - do latarni przy naszej redakcji - parkowanie ma być równoległe, od latarni do końca parkingu po wschodniej stronie - prostopadłe. Na samym końcu miejsce dla dostawców towaru.

        Zmiany organizacji ruchu jak twierdzi GDDKiA wymusiły bezpieczeństwo i wymogi prawa o ruchu drogowym, które nie pozwalają na wycofywanie bezpośrednio na drogę krajową (dziewiętnastkę).

         Anna Kondraciuk, fot. JN

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Reorganizacja ruchu w centrum Siemiatycz do końca czerwca? komentarze opinie

  • gość 2018-05-06 13:14:39

    ABSURD

  • Gość - niezalogowany 2018-05-18 22:03:29

    Szykuje się epicki przekręt jak z drogą wojewodzką 690 Siemiatycze - Ciechanowiec.

Dodajesz jako: Zaloguj się