:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Przedszkole z imieniem

„Od czterech czy pięciu lat przyjmujemy prawie wszystkie dzieci, których rodzice złożą wniosek. To jest sukces – mówił burmistrz Piotr Siniakowicz, podczas uroczystości nadania nazwy Przedszkolu nr 3 w Siemiatyczach. Nazwę i logo placówki wybrano w drodze przedszkolnego konkursu. Zwyciężyła „Wesoła Trójeczka”. Samo przedszkole, w dniu oficjalnego nadania mu nazwy, czyli 20 września, obchodziło również jubileusz 25-lecia swojej działalności w budynku przy u. 11 Listopada.

     Podczas symbolicznego odsłonięcia nazwy i logo obecni byli przedstawiciele władz miasta, wizytator oświaty, ks. proboszcz, dyrektorowie szkół i przedszkoli, pracownicy SOK-u i placówek miejskich, rodzice i oczywiście przedszkolaki.

     Zaproszeni goście wręczyli przedszkolakom prezenty w postaci książek. Przyjęła je dyrektor przedszkola, Barbara Terpiłowska. Odbyły się oczywiście występy: dzieci śpiewały hymn przedszkola, tańczyły, przedstawicielka Rady Rodziców czytała wiersz. Po części artystycznej dzieci zabrano do sal, a dorośli udali się w stronę rozstawionego na stołach poczęstunku.

    Eleni Kryńska, fot EK

     Zdawałoby się, że całe wydarzenie przebiegło gładko, miło i przyjemnie. Padło dużo ciepłych słów, zarówno pod adresem pracowników przedszkola, rodziców, dzieci oczywiście też. Nie zabrakło też promocji samorządowców, nieodzownej przy podobnych okazjach. Obserwując jednak całe wydarzenie z boku, nie można było nie odczuć, że dzieci obecne podczas uroczystości były tam „przy okazji” lub jak kto woli „na doczepkę”.

    Zacznijmy od tego, że zaproszeni goście nie przybyli punktualnie. Poślizg czasowy i oczekiwanie na ważne osobistości trwał dobrych kilkanaście minut. W tym czasie dzieci oczywiście musiały czekać grzecznie na swoich miejscach. Grzecznie i cichutko. Potem równie grzecznie i cichutko musiały słuchać podziękowań, wystąpień, przemówień… Refleksem wykazał się jedynie ks. prałat Cudny, który cudnie odpuścił dzieciom kolejną nudną pogadankę skierowaną „do dorosłych, ku uciesze dorosłych”. Potem dzieci odśpiewały hymn przedszkola. Cóż to za dziwne czasy, kiedy nie tylko państwo ma hymn, ale i miasto, a teraz nawet i przedszkole? A na koniec oczywiście zatańczyły.

     Dodajmy, że przez cały czas obecności na dworze (co prawda pod namiotem, ale jednak podczas dość ciepłego i bardzo słonecznego dnia), czyli przez ponad godzinę, obok nich rozstawione były „smakołyki” dla dorosłych. Nikt jednak nie pomyślał, żeby za trud, jaki dzieci włożyły w występy nagrodzić je choćby symbolicznym ciastkiem.

     Bo czy kilkulatki naprawdę są pasjonatami lektur? Kto z zaproszonych gości czytał w tym wieku z zacięciem mola książkowego? A ilu było takich, którzy daliby się pokroić za loda albo lizaka? Dzieci zadeklamowały wierszyk, odtańczyły program i grzecznie poszły do sal. Jak dobrze wytresowane zwierzątka w cyrku dorosłych. Szkoda. Czy na pewno tak powinien wyglądać Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka?  EK

Przedszkole z imieniem komentarze opinie

 • gość 2018-10-02 13:33:57

  Szkoda, że autor tego tekstu nie wspomniał nic o tym, że po oficjalnym wydarzeniu miał miejsce festyn dla tych dzieci. Dzieci mogły wówczas zjeść i spędzić czas na zabawie. No ale kto by się tym interesował.

 • gość 2018-10-04 14:23:58

  Dzieci porównywać do zwierzątek. w cyrku??? Słabo, nawet jak na tak ironiczny artykuł. Nie jestem z kadry przedszkola.Ton artykułu obraża dzieci i rodziców. A tak na marginesie, czy ktoś z redakcji widział ślubowanie pierwszych klas w polskich szkołach??

 • Gość - niezalogowany 2018-10-04 14:33:53

  Mam dziecko w tym przedszkolu. To był najbadziewniejszy festyn ever. Pierwszy raz była taka lipa.

 • gość 2018-10-05 12:55:31

  Siniakowicz nawet w przedszkolu zrobił kampanie wyborczą--- wstyd i zenada.

Dodajesz jako: Zaloguj się