:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Powiatowy Dzień Strażaka

11 czerwca w Siemiatyczach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Zakończyły miesięczne obchody tego dnia w całym województwie podlaskim. Uroczystości były okazją do wręczenia strażakom odznaczeń, medali, nagród i wyróżnień oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe.

       Srebrny medal "Za długoletnią służbę" otrzymał: st. kpt. Sylwester Uściniak, st. asp. Jarosław Daniluk, st. ogn. Tomasz Mantur.

       Brązową odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" otrzymali druhowie Edward Harkiewicz i Ernest Krauze.

       Na wyższe stopnie awansowali: na starszego aspiranta - Jarosław Daniluk, na aspiranta - Zenon Krasowski, na ogniomistrza - Marek Markiewicz, Piotr Sawczuk i Adam Tarasiuk, na młodszego ogniomistrza - Roman Siemieniuk i Ryszard Tokajuk, na starszego sekcyjnego - Przemysław Bobel, na starszego strażaka - Daniel Bołtromiejuk.

       Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przyznał nagrodę pieniężną ogniomistrzowi Arkadiuszowi Wajkowskiemu.

       Złoty medal "Za zasługi dla Pożarnictwa" otrzymał druh Jan Kapelko. Srebrny medal - druhowie: Adam Czuprynko, Grzegorz Kuźmicz, Adam Malinowski i Sławomir Suszyński. Brązowy medal - druhna Anna Kiczko, kpt. Łukasz Krasowski, asp. Tomasz Jaroć, wicestarosta Marek Bobel, druhowie Kamil Zalewski i Andrzej Wierzba.

       Srebrną Odznakę Honorową "Podlaski Krzyż Floriański" otrzymali druhowie: Krzysztof Nikitorowicz, Sergiusz Nikołajuk, Janusz Saciuk, Witold Terebun i Józef Żeruń. Brązową - druhowie Paweł Gorochowicz i Jarosław Szymański.

       "Odznakę Strażak Wzorowy" otrzymali: Marta Zarzecka i Marzena Zieniuk, Łukasz Ejsmont, Eryk Jaszczołt i Kamil Muczko.

       Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Drohiczynie nadało Odznakę "Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej". Odznakę srebrną otrzymali: Agnieszka Boruta i Aleksandra Skrzypkowska, Paweł Boruta i Łukasz Czeczuk. Odznakę brązową otrzymały druhny Klaudia Barszczewska i Natalia Jankowska.

       Starostowie Jan Zalewski i Marek Bobel wręczyli listy gratulacyjne siemiatyckim strażakom, którzy kilkanaście dni temu wywalczyli II miejsce podczas XX Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Sporcie Pożarniczym w Białymstoku.

       Organizatorem uroczystości była Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach oraz Zarząd Powiatowy OSP RP w Siemiatyczach.

       W uroczystościach uczestniczył między innymi Jarosław Zieliński, wiceminister SWiA, nadbrygadier Jarosław Wendt Komendant Wojewódzki PSP, samorządowcy, duchowni oraz przedstawiciele instytucji i firm z powiatu siemiatyckiego. Nie zabrakło bliskich strażaków, którym nie straszny był rzęsisty deszcz. Ale jak skwitowano - św. Florian wody strażakom nie żałuje. Po krótkiej ulewie zaświeciło słońce.

Anna Kondraciuk, fot. AK i emi

Miejsce zdarzenia mapa Podlasie - Kurier Podlaski


Powiatowy Dzień Strażaka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się