:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Fundusz sołecki w Piotrowie

Samorządy , Fundusz sołecki Piotrowie - zdjęcie, fotografia

Z mieszkańcami Piotrowa Krzywokoły 23 września spotkała się wójt Gminy Boćki, Dorota Kędra Ptaszyńska. Głównym tematem rozmów w miejscowej świetlicy była prośba pani wójt o przeznaczenie przyszłego funduszu sołeckiego na zakup sprzętu komunalnego.

       - Gmina nie posiada żadnego sprzętu potrzebnego do różnych prac. Nie ma przyczepki do wywozu wielu rzeczy, np. gałęzi. Przydałby się ciągnik, przyczepa, spych, kosiarka bijakowa. Jeżdżę po wsiach i muszę przyznać, że mieszkańcy wyrażają zgodę na przeznaczenie całości funduszu sołeckiego na wymienione cele. Oczywiście nie będzie on wykorzystywany tylko w Boćkach, ale także w całej gminie – przekonywała Kędra-Ptaszyńska.

       Marek Piotrowski proponował zakup opryskiwacza, który służyłby do chemicznego usuwania przydrożnych krzaków. Przy jednym głosie sprzeciwu, wszyscy zagłosowali zgodnie z propozycją pani wójt. Według wstępnych wyliczeń zakup wymienionego sprzętu ma kosztować ok. 460 tys. zł.

       Zebranie przeciągnęło się, ponieważ znalazły się inne tematy do omówienia. Szkole podstawowej w Andryjankach grozi brak obiadów dla dzieci. Powodem ma być zakończenie dowozu posiłków przez jedną z firm z Bociek. Wójt gminy obiecała zająć się tematem i go rozwiązać. Sprawą w sądzie ma się zakończyć spór z jednym z mieszkańców budynku przy szkole w Andryjankach, który od dłuższego czasu nie płaci czynszu oraz innych opłat. O to pytali zebrani mieszkańcy Piotrowa, gdyż według nich gmina, czyli oni pokrywają koszty z tym związane, np. opłaty za wodę i wywóz nieczystości

       Jacek Piotrowski, fot. JP

      

Fundusz sołecki w Piotrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się